Sarıgül'den Başbakan İddiası

CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Aykırı Sorular’da CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül’ü konuk etti.

Sarıgül'den Başbakan İddiası
28 Mart 2014 Cuma 11:04

Sarıgül, seçimlere sayılı günler kala Enver Aysever’in sorularını yanıtladı.

Sarıgül, İstanbul seçmenine tarafından atılmış gibi gönderilen sahte mesajlarla ilgili açıklama yaptı. Sarıgül şöyle konuştu: “Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezi telefonlarıyla binlerce yurttaşımıza mesaj gönderiliyor, Mustafa Sarıgül adaylıktan çekildi diye bunun adı demokrasi mi bunun adı özgürlük mü bunun adı delikanlıca mücadele vermek mi?”

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kadir Topbaş’ı Berkin Elvan’ın ailesine taziyede bulunmadığı için eleştiren Sarıgül; “Sayın Topbaş ağabeyliğini koruması için Berkin Elvan’ın evine gidip annesine babasına bir taziyede bulunması lazım. Sekiz tane kaybedilen can hatta Burak kardeşimiz de Burak evladımız da bire bir Sayın Topbaş’ın sebebiyet verdiği olaylar münasebetiyle bugün hak dünyadalar.” diye konuştu.

İktidarın dini inançları iktidara ulaşma yolu olarak kullandığını söyleyen Sarıgül; “İnançlar Allah’a ulaşma yoludur iktidara ulaşma yolu olarak kesinlikle ve kesinlikle kullanılmamalı. Şu anda alabildiğine kullanılıyor bunu da birebir kullanan Sayın Başbakanın kendisidir ve Türkiye’yi bölüyor ve sıkıntıya sokuyor” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×