Mansur Yavaş'tan Efkan Ala'ya 'silahlı provokatörler' tepkisi

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, silahlı provokatörlerle ilgili sözleri üzerine açıklama yapan İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğini söyledi.

Mansur Yavaş'tan Efkan Ala'ya 'silahlı provokatörler' tepkisi
26 Mart 2014 Çarşamba 16:53

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, silahlı provokatörlerle ilgili sözleri üzerine açıklama yapan İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğini söyledi.

    Mansur Yavaş, kendisine ait “Özellikle son gelen 2 istihbaratta Ankara dışından gelen 100'den fazla silahlı provokatörün seçim günü kargaşa ve kaos çıkarmak için Ankara'ya geldiği bilgisini aldık.” ifadelerine karşı Bakan Efkan Ala’nın yaptığı açıklama üzerine yazılı bir değerlendirme yaptı. Yavaş, kendisinin dün düzenlediği basın toplantısına ilişkin, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın, Erzurum Havalimanı’nda basın mensuplarına verdiği, “Böyle bir haber çıkınca kendisiyle güvenlik birimlerimiz irtibata geçti ve elinde hiçbir somut bilginin olmadığını kendisi deklare etti. Bizim de devlet birimlerimiz, istihbarat birimlerimizin elinde böyle bilgi yoktur. Biz zaten ama her şeyi olabildiğince en üst düzeyde dikkate alıyoruz. Her türlü tedbirimizi alıyoruz. Kendisiyle de dün bu konu konuşuldu. Güvenlik birimlerimiz konuştu yeniden söylüyorum. Ve bir somut bilgi olmadığını kendisi de teyit etti. Sadece etraftaki dedikodular, oradan buradan duyumlar” demeç ile kamuoyunu yanlış bilgilendirildiğini söyledi.

    "SÖZ KONUSU OLAN TÜRK SİYASETİNİN EN ÖNEMLİ İSİMLERİNİN CAN GÜVENLİĞİDİR"

    Konuyla ilgili olarak ne güvenlik ne de istihbarat birimlerinden hiç kimsenin şahsıyla görüşme yapmadığına vurgu yapan CHP Ankara adayı Yavaş, “Sayın İçişleri Bakanı bunları samimiyetle söylüyorsa yanlış bilgilendirilmektedir. Konunun İçişleri Bakanı tarafından tekrar araştırılarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ve aydınlatılması gerekliliği ortadadır. Bu kadar duyumlara, yaşanan olaylara ve Sayın Melih Gökçek’in Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, Sayın Devlet Bahçeli’ye, şahsıma ve Sayın Mustafa Sarıgül’e suikast yapılacağı iddiaları kesinlikle görmezden gelinecek iddialar değildir. Halen Sayın Gökçek’in bu açıklamalarıyla ilgili savcılık tarafından bilgisine başvurulmamasını hayretle karşılıyorum. Söz konusu olan Türk siyasetinin en önemli isimlerinin can güvenlikleridir. Bu konuda devletimizin önlem almasını ve gerekli girişimlerde bulunmasını bekliyorum.” dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×