Kanada’da okullar bomba paniğiyle boşaltıldı

Kanada'da iki eyalette bomba ihbarları üzerine okullar boşaltıldı. Okullardaki öğrenciler güvenli alanlara alındı. Ülkenin birçok şehrinde boşaltılan okullarda 15 binin üzerinde öğrenci tahliye edildi

Kanada’da okullar bomba paniğiyle boşaltıldı
21 Eylül 2016 Çarşamba 19:09

Kanada'da iki eyalette yaklaşık 19 bin öğrenci aynı anda okullardan tahliye  edildi. Tahliye gerekçesi ise bomba ihbarları. Ülkenin iki eyaletinde 60’ın üzerinde okul, bomba ihbarı nedeniyle tahliye edildi. Kanada Kraliyet Atlı Polisi (RCMP), Prince Edward Island (PEI) Birimi Sözcüsü Sherry MacDougall, yaptığı yazılı açıklamada eyaletteki tüm okulların boşaltıldığını duyurdu. Sözcü, okullardaki öğrencilerin güvenli alanlara alındığını ve ailelere teslim edildiğini belirtti, bomba ihbarına ait detaylı bilgi paylaşmadı.PEI Eyaleti Okullar Yönetimi’nden yapılan açıklamada da eyalet genelindeki 56 okulda eğitim-öğretim gören 19 bin öğrencinin güvenli şekilde tahliye edildiği ifade edildi.

ÇOK SAYIDA ŞEHİRDE OKULLAR BOŞALTILDI

Prince Edward Island Üniversitesi de tüm kampüslerin kapatılıp boşaltıldığını açıkladı.
Öte yandan, bomba tehdidi nedeniyle Nova Scotia eyaletinin başkenti Halifax ve Sydney kentlerindeki okullar da boşaltıldı.

RCMP yetkilileri, Nova Scotia Community College’ın Halifax ve Sydney Kampüsleri ile Cape Breton Üniversitesinin tahliye edildiğini açıkladı. Polis yetkilieri, her iki eyaletteki bomba ihbarlarına ilişkin şu ana kadar herhangi bir gözaltı olmadığını bildirdi.


Etiketler; #kanada

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×