TOKİ İzmir Yenitepe konut satışı ne zaman, nerede, saat kaçta?

TOKİ İzmir Yenitepe konut satışı ne zaman, nerede, saat kaçta? Dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaya devam eden TOKİ'den yeni kampanyalar geliyor.

Google Haberlere Abone ol

TOKİ İzmir Yenitepe konut satışı ne zaman, nerede, saat kaçta? TOKİ İzmir Yenitepe'deki 141 konut satışa çıkıyor. TOKİ İzmir Yenitepe konut satışı ne zaman, nerede, saat kaçta? Açık artırma yoluyla gerçekleştirilecek satışın tarihi 2 Kasım olarak belirlendi. Hak sahipleri 1.683 TL taksitle kira öder gibi ev sahibi olabilecek. 120 ay vadeli ödeme planı sayesinde dar gelirli vatandaşlar da ev sahibi olabilecek. 

TOKİ, her yıl inşa edilen binlerce konutlarla dar gelirli vatandaşların yüzünü güldürüyor. Bugüne kadar yüzbinlerce aileyi mutlu eden ve ev sahibi yapan TOKİ'nin yeni kampanyası dikkat çekiyor. Kira öder gibi ev sahibi olabileceğiniz kampanya kapsamında; TOKİ İzmir Yenitepe'deki 141 konut satışa çıkıyor. Bu konutları 1.683 TL'den başlayan taksitlerle satın alabileceksiniz. Hak sahiplerine 120 ay vade ve yüzde 40 peşinatlı ödeme planı oluşturulacak. 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İzmir Yenitepe'deki 141 konut için açık artırma yapacak. İzmir Balçova Termal Otel Kardelen Salon'da ve İstanbul'da gerçekleştirilecek açık artırmaya internet yoluyla da katılım sağlanabilecek.

İzmir Yenitepe'de, İLBANK projesi kapsamında yaptırılan konutlarla ilgili açık artırmanın ayrıntılarını TOKİ açıkladı. Proje kapsamında 141 konut açık artırma ile satılacak. Açık artırma İzmir Balçova Termal Otel Kardelen Salon'da ve İstanbul'da gerçekleşecek. Proje için yapılacak açık artırmaya internet yoluyla da katılım sağlanabilecek.

Her sene 100 binin üzerinde sosyal konut inşaatı ile kamu eliyle aileleri ev sahibi yapan TOKİ, elinde bulunan mevcut konutların satışı için yurt genelinde özel açık artırmalar ile satışlarını sürdürüyor. İdare, son olarak İzmir'de ev sahibi olmak isteyenler için yeni bir açık artırma düzenleyecek. İlgili konut satışı açık artırma tarihi ise 2 Kasım tarihinde gerçekleşecek.

Alıcılara cazip fiyatlar sunan TOKİ, İzmir Yenitepe'deki projesinde yer alan konutlar için yüzde 40 peşinat ve 120 ay vade ödeme planı uygulayacak.

Vatandaşlar, 134 bin 705 TL peşinat ve bin 683 lira (KDV hariç) taksitten başlayan fiyatlarla kira öder gibi ev sahibi olacak. Katılım şartlarını yerine getiren vatandaşlar, yapılacak açık artırmaya katılabilecek. TOKİ, başvuru yapacak vatandaşların, Türkiye Halk Bankası aracılığı ile gerekli işlemleri yapabileceği belirtti.

Bununla birlikte, teklif alma sonrası Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalama işlemleri Türkiye Halk Bankası tarafından belirlenecek, Temerküz Şube aracılığı ile yürütülecek. Açık artırma gününde de başvurular kabul edilecek. 2 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek müzayedenin; kayıt ve bayrak işlemleri, sosyal mesafe kurallarını uygulamak amacıyla İzmir Balçova Termal Otel Kardelen Salon'da saat 07.30, İstanbul'da ise saat 08.30 itibari ile başlayacak. Saat 10.30'da konutlar kayıt işlemlerini tamamlamış katılımcıların teklif alımına açılacak. Daha önce müzayedelere online olarak katılmış ve evraklarını posta ile göndermiş kişiler, bundan sonra müzayedelere katılmayacak.

Daireleri gezen vatandaşlardan Muhammer Yaşar, "Ben Muğla'da yaşıyorum. Geçtiğimiz satışları kaçırmıştım. Bu sefer erken davranayım istedim. Daireyi çok beğendim. Güzel malzeme kullanılmış, fiyatlar ve taksitler uygun. İzmir gibi bir yerde bu fiyatlara daire bulmak zor.

Geçen sefer alamadım ama bu sefer inşallah alacağım. Depreme dayanıklı olması da benim için önemli" derken, Mustafa Durmaz da, "Ben zemin kattaki daireyi gezdim. Beğendim. Dairenin bahçe alanına bakması hoşuma gitti. Binalar arasında mesafenin olması da güzel. Bu bölgede bir daire sahibi olmak isterim" diye konuştu.


 

Yorumlar