Yüksekdağ: Tayyip Erdoğan'ı başkan yapacaklar

HDP Eş Başkanı Yüksekdağ, "Tayyip Erdoğan'ı başkan yapacaklar" dedi

Yüksekdağ: Tayyip Erdoğan'ı başkan yapacaklar
24 Mayıs 2016 Salı 23:10

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Binali Yıldırım tarafından açıklanan 65. Hükümet'e ilişkin, "Karşımıza çıkan tablo, profili inanılmaz derecede düşük bir hükümet ve Başbakan tablosu. Yeni Başbakanı ve kabineyi kutluyoruz. Çok düşük bir profile sahipler. Dün en azından stajyer bir Başbakan vardı, bugün boş bakan var. Başbakan yok. Partili cumhurbaşkanı siyasetini bugün Türkiye'ye göstere göstere uyguluyorlar. Tayyip Erdoğan'ı başkan yapacaklar. Ama onu da yapabilecekler mi onu da Allah bilir" dedi. 

AK Parti kongresini ve 65. hükümete ilişkin Yüksekdağ şu ifadeleri kullandı: "Kurmaya çalıştıkları düzen her yerden yıkılıyor. Yeni atanan kabine ve belirlenen Başbakan bu sona uğramaktan kurtulamayacak. Karşımıza çıkan tablo, profili inanılmaz derecede düşük bir hükümet ve Başbakan tablosu. Yeni Başbakanı ve kabineyi kutluyoruz. Çok düşük bir profile sahipler. Dün en azından stajyer bir Başbakan vardı, bugün boş bakan var. Başbakan yok. 

Partili cumhurbaşkanı siyasetini bugün Türkiye'ye göstere göstere uyguluyorlar. Kendilerine verilen görevi yerine getirecekler. Tayyip Erdoğan'ı başkan yapacaklar. Ama onu da yapabilecekler mi onu da Allah bilir." 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×