Meclis Genel Kurulu'nda 'Allah'tan korkmuyorsunuz' tartışması

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda, internet yasasına ilişkin görüşmeler devam ediyor.

Meclis Genel Kurulu'nda 'Allah'tan korkmuyorsunuz' tartışması
05 Şubat 2014 Çarşamba 23:13

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda, internet yasasına ilişkin görüşmeler devam ediyor. Meclis Başkanvekili Meral Akşener'in yönettiği birleşimde MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay'ın AK Partili milletvekillerine yönelik "Recep Tayyip Erdoğan'dan korktuğunuz kadar Allah'tan korkmuyorsunuz!" sözleri tartışma başlattı.

Söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Akçay'a tepki gösterdi. Elitaş, "Siyasi parti gruplarını eleştirebiliriz, her türlü şeyi söyleyebiliriz. Maalesef iş zıvanadan çıktı ve hakaret de serbest oldu. Müslümanız Elhamdülillah. Hiçbir Müslüman korkulacak bir şeyi Rabbinden, yaratıcısından başkasını gösteremez. Kalkacaksınız partiyi, grubu 'Recep Tayyip Erdoğan'dan korktuğunuz kadar Allah'tan da korksaydınız' diyeceksiniz ve bir Müslüman hakkında böyle bir fetvada, böyle bir iddiada bulunacaksınız. Siz kendinizi şirk koşarak bu noktaya doğru getiriyorsunuz. Siz yaratıcıyla paralel hale getiriyorsunuz. Ne söylediğinizin farkında değilsiniz. Sayın Başkan, o milletvekili arkadaşımıza da söz verirsiniz diye ümit ediyorum. Milletvekili arkadaşımızın yapmış olduğu konuşmayla ilgili 'Cenabı Hakkın emrettiği bütün güzellikleri üzerinde toplamış bir lider' derken, bu kadar basit şeylerden fırsat kollamayın. Siyaset, söylem, proje üretin. Bırakın böyle şeyleri. Bir milletvekilinin dil sürtmesini gündem haline getiriyorsunuz. Yazıklar olsun. Sayın Bahçeli duysaydı herhalde sizin kulağınızı çekerdi diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Bu sözler üzerine MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Elitaş'a tepki gösterdi. Elitaş ile Vural arasında sözlü tartışmalar yaşandı. Tartışmayı, TBMM Başkanvekili Meral Akşener sözlü müdahale ederek sonlandırdı. Daha sonra söz alan AK Parti Milletvekili Fevai Aslan, kendisine atfedilen sözlerine açıklık getirdi.

Aslan, "Bundan 15-20 gün önce basına ve televizyonlara haber olan, Meclis'te devamlı gündeme getirilen bir konu hakkında, ağzımdan eksik bir kelime çıktığını, sürçü lisan ettiğimi, kastımın bu olmadığını defalarca şahsım da, grup başkanvekilimiz de, genel başkan yardımcımız da açıkladı. Kastım bu değildi; haşa bunu dil ile söylemek değil, kalpten bile geçirmenin şirk olduğunun bilincindeyim. Bunun siyasi malzeme haline getirilmesine çok üzgünüm ve kınıyorum. Bunun şirk olduğunu defalarca söylüyorum, kastım bu değil. Bizi üzen şudur: Böyle bir konunun Müslümanım diyen bir kişinin eksik konuşmadan dolayı böyle bir olayla karşı karşıya gelmesinden dolayı üzerinden siyaset ve polemik yapılması bizi üzmüştür. Tamam, haklısınız, eyvallah, bunu defalarca eksik konuştuğumu söyledim. Allah kimseyi bu eksiklikle karşı karşıya getirmesin. Siz öyle bir şey ile karşı karşıya geldiğinizde biz iyi niyetle bakarız, hüsnü zan ile bakarız." şeklinde konuştu. CİHAN

Meclis Genel Kurulu'nda 'Allah'tan korkmuyorsunuz' tartışması


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×