Loğoğlu'ndan Erdoğan'a: Numune Hastanesi'ne getirilen Suriyeli şahıs kim?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Başbakan’a, 20 Aralık 2013 gecesi Ankara Numune Hastanesi'ne getirilen Suriyeli şahsın kim olduğunu sordu.

Loğoğlu'ndan Erdoğan'a: Numune Hastanesi'ne getirilen Suriyeli şahıs kim?
24 Aralık 2013 Salı 19:13

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Başbakan’a, 20 Aralık 2013 gecesi Ankara Numune Hastanesi'ne getirilen Suriyeli şahsın kim olduğunu sordu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için TBMM Başkanlığı’na soru önergesi sunan Faruk Loğoğlu, “Üçüncü yılını doldurmak üzere olan Suriye’deki iç savaş, Suriye’yi her yönden tüketmeye ve bölgemizin güvenliğini tehdit etmeye devam etmektedir. Komşu ülkedeki savaşta, Suriye rejiminin karşısında yer alan AKP Hükümeti’nin, Suriye rejimine muhalif gruplara destek verdiğine ilişkin saygın basın kuruluşları bugüne kadar sayısız haber yapmışlardır. Suriyeli muhaliflerin açıklamaları da bu haberleri doğrular niteliktedir.” dedi.

SURİYELİ ŞAHIS İÇİN İSTİHBARAT GELDİ

CHP’li Loğoğlu, son olarak, 20 Aralık 2013 tarihinde Ankara Numune Hastanesi’ne uzun namlulu silahlı ve kamuflaj yelekli iki kişinin refakatinde getirilen Suriyeli şahsın, Özgür Suriye Ordusu isimli Suriyeli muhalif örgüte mensup bir komutan olduğu iddiasını hatırlatarak, 'Silahlı refakatçilerin işlemler için yazı isteyen doktorlara “Biz Türk askeriyiz. Hastanın işlemleri için polis de gelecek. İşlemleri başlatın.' dedikleri ve sonrasında gelen istihbarat elemanlarının girişimleriyle Suriyeli şahsın farklı bir isimle hastaneye yatırıldığı ileri sürülmektedir.

Söz konusu hastanın belirtilen şekilde hastaneye getirilmesi, kendisine refakat edenlerin hastane personeline kimlik göstermemeleri ve istihbarat elemanı olduğu ileri sürülen şahısların meseleye müdahale etmesi soru işaretleri yaratmıştır.” açıklamasını yaptı. Loğoğlu, Başbakan’a yöneltilen sorularını şöyle sıraladı:

"20 Aralık 2013 gecesi Ankara Numune Hastanesi'ne getirilen Suriyeli şahıs kimdir? Kendisini hastaneye getiren silahlı ve kamuflajlı kişiler, kendilerini Türk askeri olarak tanıtmışlardır. Bu doğru mudur? Doğruysa, Suriye muhalefetine mensup bazı kişiler güvenlik birimlerimiz tarafından mı korunmaktadırlar? Suriye muhalefetinin önemli isimlerinden olduğu ileri sürülen söz konusu şahsın belirtilen şekilde hastaneye getirildiği, hangi resmi makamların bilgisi dahilindedir?

FARKLI İSİMLE Mİ HASTANEYE YATTI?

Söz konusu şahsın farklı bir isimle hastaneye yatışının gerçekleştirildiği ileri sürülmektedir. Bu doğruysa, bunun gerekçesi nedir? Bahse konu durum hakkında soruşturma başlatılmış mıdır? Başlatılmadıysa sebebi nedir? Silahlı Suriye muhalefetine mensup kişilerin Ankara Numune Hastanesi'ne silahlı ve kamuflajlı korumalar eşliğinde getirilmesinin açıklaması nedir?"


CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×