İhsanoğlu ile Erdoğan’ı kıyaslayan broşür hazırlandı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), cumhurbaşkanı seçimi kapsamında adaylar Ekmeleddin İhsanoğlu ile Recep Tayyip Erdoğan’ı kıyaslayan bir broşür hazırladı. ‘2 aday 12 fark’ başlığı altında yer alan maddelerde iki adayın özellikleri karşılaştırıldı....

İhsanoğlu ile Erdoğan’ı kıyaslayan broşür hazırlandı
14 Temmuz 2014 Pazartesi 18:28

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), cumhurbaşkanı seçimi kapsamında adaylar Ekmeleddin İhsanoğlu ile Recep Tayyip Erdoğan’ı kıyaslayan bir broşür hazırladı. ‘2 aday 12 fark’ başlığı altında yer alan maddelerde iki adayın özellikleri karşılaştırıldı.

CHP, çatı aday olarak gösterilen Ekmeleddin İhsanoğlu'nun seçim çalışmalarını desteklemek için bir broşür hazırladı. CHP’nin eski kurmayları, yöneticileri, mevcut belediye başkanları ve Parti Meclisi üyelerinin bir araya geldiği toplantıda dağıtılan broşürde, Ekmeleddin İhsanoğlu ile Recep Tayyip Erdoğan’ın özellikleri karşılaştırıldı. İhsanoğlu ve Erdoğan'ın fotoğraflarının yer aldığı broşür '2 aday 12 fark' başlığı altında, iki adayın özelliklerinin karşılaştırılması dikkat çekti.

BROŞÜRDE ŞU KARŞILAŞTIRMALAR YER ALDI

İhsanoğlu, tarihimize ve tarihi kültür varlıklarımıza sahip çıkar, Mostar Köprüsü gibi füzeyle hasar görmüş tarihi bir değerimizi onartır, RTE çıkarları uğruna kendi topraklarına füze attırmanın planlarını yapar. Tarihi ihya ediyoruz yalanıyla şehrin en merkezi yeşil alanını rant uğruna yıktırmaya çalışır.

İhsanoğlu, hoşgörünün, bir arada yaşamanın, birleştiriciliğin dilini konuşur. Bundan dolayı İhsanoğlu 5 dil bilir. RTE kinin, ayrımcılığın, ötekileştirmenin, insanları bölmenin dilini konuşur. Bundan dolayı RTE tek dil konuşur.

İhsanoğlu, Filistin davasında somut ve sonuç alıcı katkılar sunar. Filistin davasına katkılarından dolayı Filistinlilerin devlet nişanı verdiği tek kişidir. RTE, Filistin konusunda İsrail’e karşı sert söylemler geliştirerek kitleleri kandırır. Filistin için ekranlardan ağlar ama İsrail’le her türlü ekonomik, askeri ve politik ilişkiyi sürdürmeye devam eder.

İhsanoğlu, sanatçıların tümünün kendine ait bir değeri olduğunu bilir. Bunun için hem Necip Fazıl'ı hem Nazım Hikmet'i okur ve başka dillere çevirir. RTE, sanatçıları iktidarına aldıkları tavra göre değerlendirir ve tasnif eder. İktidarına destek olanlar gerçek sanatçı, iktidarını eleştirenler sözde sanatçıdır.

İhsanoğlu, birikimli bir ilim insanıdır. Birçok eser sahibidir. RTE promptersız konuşamaz, RTE'nin birikimi prompter arızalanana kadardır.

İhsanoğlu, hafızdır ve Kur'an'a ilmiyle vakıftır. RTE Kur'an'ı yalnızca okumayı bilir.

İhsanoğlu, birleştirir, insana değer verir, mezhep, din, ırk ayrımı yapmaz. Irak'ta Sünni ve Şii savaşını bitiren anlaşma onun önderliğinde imzalanmıştır. RTE ayrıştırır, başbakanı olduğu halkı Alevi, Sünni, türbanlı, çapulcu ve AKP'ye oy vermeyenler olarak ayırır.

İhsanoğlu, insanları nezaketle, sabırla, saygıyla dinler ve sonra sözünü söyler. RTE kimseyi dinlemez. Hep duymak istediği şeylerin söylenmesini bekler. Aksi gerçekleşirse bağırır, söver, hatta döver.

İhsanoğlu'nun uluslararası imajı bilim ve barış kavramları üzerine yükselir. RTE ise uluslararası planda eşbaşkanlık, sıfır sorundan değerli yanlızlığa, anti-demokrat ve padişah heveslisi kavramlarla tanınır.

CİHAN

İhsanoğlu ile Erdoğan’ı kıyaslayan broşür hazırlandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×