Hüseyin Çelik: Gül aday olursa şeref duyarız

AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, 11'nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün seçimlerde aday olacağı iddialarına ilişkin konuştu

Hüseyin Çelik: Gül aday olursa şeref duyarız
06 Mart 2015 Cuma 13:43

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, cuma namazını kılmak üzere Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Camii’ne geldi. 11’nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de tıpkı camiye geleceğini öğrenen Şahin ve Çelik, daha sonra kapıda Gül’ü bekleyip, gazetecilerle sohbet etti.

"BÖYLE BİR NİYETİ OLDUĞU ZAMAN ŞEREF DUYARIZ"

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Hüseyin Çelik, Abdullah Gül’ün seçimlerde aday olabileceği iddialarına ilişkin, “Sayın Cumhurbaşkanımızın aday olması biçiminde kendisi açıklar. Yani böyle bir niyeti bulunduğu süre biz bundan fakat şeref duyarız. Kendisi zaten AK Parti’nin kurucularındandır, kurucu umumi başkan yardımcısıdır. Bizim 58. hükümetin başbakanıdır, dışişleri bakanımızdır. Sonrada aşırı başarılı, şerefli bir cumhurbaşkanlığı süresi var. Kendisi böyle bir şeye düşünce eder de aday olursa şeref duyarız. Ama böyle bir şey olsa dahi bunu benim izahatma lazım olmaz. Bu konu ile ilgili yetkili de değilim” dedi. 

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×