Gül yeni internet yasası için: Bir iki sıkıntılı konu var, üzerinde çalışıyoruz

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kendisine gönderilen yeni internet yasasıyla ilgili soruya, “Bir iki sıkıntılı konu var, üzerinde çalışıyoruz.

Gül yeni internet yasası için: Bir iki sıkıntılı konu var, üzerinde çalışıyoruz
13 Şubat 2014 Perşembe 18:13

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kendisine gönderilen yeni internet yasasıyla ilgili soruya, “Bir iki sıkıntılı konu var, üzerinde çalışıyoruz.” karşılığını verdi.

Türkiye-Afganistan-Pakistan sekizinci üçlü zirve programı kapsamında bir araya gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Pakistan Başbakanı Muhammed Navaz Şerif ve Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai ortak basın toplantısı düzenledi.

Çankaya Köşkü’ndeki toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Gül, kendisine internet yasası ile ilgili nasıl bir tasarrufu olacağına yöneltilen soruyu kısaca “Bahsettiğiniz yasa üzerinde çalışıyoruz. Bir iki sıkıntılı konu var. Üzerinde çalışıyoruz.” cevap verdi.

KARZAİ VE ŞERİF'TEN OKULLARA ÖVGÜ

Hamid Karzai ve Navaz Şerif’e ülkelerindeki Türk okulları ve sivil toplum kuruluşlarıyla (STK) ilgili düşünceleri de soruldu.

Karzai,“ Türk STK'ların mevcudiyeti Afganistan'a yardımcı olmaktadır. Geleneksel dostluk çerçevesinde gerçekleşen bir durumdur. Okullar bir Türk kurum tarafından işletilmektedir ve Afgan çocuklarına kaliteli eğitim hizmetleri vermektedir. Bundan mutluyuz ve takdirlerimizi sunuyoruz.” düşüncesini aktardı.

Navaz Şerif ise, “Pakistan'daki Türk okulları mükemmel bir iş çıkarıyor, iyi bir hizmet veriyorlar. Birçok öğrenci faydalanıyor eğitim kalitesi ve standardı yüksek. Bu okullardan birini Lahor'da ziyaret ettim, bu okulların eğitim standartları çok yüksek. Okulların sağlamış olduğu eğitim aramızdaki dostluk bağlarını da güçlendiriyor.“ ifadelerini kullandı. CİHAN

Gül yeni internet yasası için: Bir iki sıkıntılı konu var, üzerinde çalışıyoruz


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×