Gül: Özal, hürriyetlerin gelişmesini, demokrasinin güçlenmesini sağladı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Turgut Özal, dünyanın gittiği istikamet doğrultusunda, Türkiye’nin önünü açan reformlara imza atmış, gerçekleştirdiği hamlelerle hürriyetlerin gelişmesini, demokrasinin güçlenmesini, ekonominin dışa açılmasını sağlamıştır.

Gül: Özal, hürriyetlerin gelişmesini, demokrasinin güçlenmesini sağladı
17 Nisan 2014 Perşembe 12:03

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Turgut Özal, dünyanın gittiği istikamet doğrultusunda, Türkiye’nin önünü açan reformlara imza atmış, gerçekleştirdiği hamlelerle hürriyetlerin gelişmesini, demokrasinin güçlenmesini, ekonominin dışa açılmasını sağlamıştır." dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefat yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Cumhurbaşkanı Gül’ün mesajı şöyle: "Türkiye Cumhuriyeti'nin 8. Cumhurbaşkanı, kıymetli devlet ve siyaset adamı Turgut Özal'ı, ebediyete intikalinin 21. yılında saygı ve rahmetle anıyorum. Üstlendiği görevlerde ülkemize değerli hizmetlerde bulunan Turgut Özal, halkımızın sevgisini kazanmış seçkin bir liderdi. Turgut Özal, dünyanın gittiği istikamet doğrultusunda, Türkiye’nin önünü açan reformlara imza atmış, gerçekleştirdiği hamlelerle hürriyetlerin gelişmesini, demokrasinin güçlenmesini, ekonominin dışa açılmasını sağlamıştır. Aziz milletimiz, Türkiye’nin kalkınması için büyük gayret gösteren 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı her zaman hayırla ve tazimle yad etmektedir. Turgut Özal'ın vefatının yıl dönümünde, ailesine bir kez daha başsağlığı dileklerimi iletiyorum."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×