Demirtaş'tan Gezicilere: Gericilere karşı direnelim

Geziciler tarafından organize edilen programa katılan HDP Eş Başkanı Demirtaş, "gericiliğe" karşı direniş çağrısı yaptı. Demirtaş, CHP içindeki Gezicilerin de harekete geçmesi gerektiğini savundu

Demirtaş'tan Gezicilere: Gericilere karşı direnelim
12 Mart 2016 Cumartesi 23:26

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Geziciler tarafından İstanbul Kartal Belediyesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Gezi Dayanışması" etkinliğine katıldı.

Burada bir konuşma yapan Demirtaş, Gezi olaylarında yaralanan ve hayatını kaybedenlerin ailelerinin oluşturduğu platformun derneğe kavuşuyor olmasından memnuniyet duyduğunu, buna ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi. Gazi olaylarının da yıl dönümü olduğunu anımsatan Demirtaş, bunun katliam olarak ifade edildiğini, aslında direniş olduğunu savundu.

GEZİNİN DİRENİŞ RUHU...

Zulmün bulunduğu yerde direniş olduğunu dile getiren Demirtaş, artık bunların hesabının sorulduğunu görmek istediklerini ifade etti.

Selahattin Demirtaş, "Sözde, lafta kalmasın istiyoruz. Bu nedenle el ele verelim. Daha çok dayanışma içerisinde olmamız lazım. Gezi'nin direniş ruhu, Cizre'nin direniş ruhu, Cerattepe'de dolaşan direniş ruhu. Onları korkutan, panikleten budur. İyi ki böylesi bir ruh aramızda dolaşıyor. Tarih boyunca hep vardı, iyi ki varlar" diye konuştu.

CHP'YE ÇAĞRI

Demirtaş şöyle devam etti: "Parlamentodan başlayarak belki. Parlamentoda bize dayatılan, bizim şahsımızda halklarımıza dayatılan gericiliğe, yobazlığa, faşizme, savaş politikalarına karşı Parlamentoda yüreği halk için, halktan yana, ezilenler için, emekten yana, ötekileştirilmişler için atan her kardeşimizin el ele vermesi lazım. CHP'de var biliyorum, partimde var biliyorum. Bugün el ele veremeyeceksek... İttifaktan söz etmiyorum, bir birleşmeden söz etmiyorum, omuz omuza, yan yana yürümekten söz ediyorum. Her yerde bunu yapmanın zamanı geldi, geçiyor. Annelerin talimatı, şehitlerimizin emri budur. Yapacaksak eğer geciktirmeyelim. Bu son derece mümkündür. Bu zor değildir, lüks değildir, tarihi bir zorunluluktur."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×