Cemil Çiçek'ten Nurettin Veren’in İddialarına Cevap

AK Parti Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, "2007'den itibaren bu hareketin hedefi haline gelmiştim. Bu hükümet içinde bu alçakların ilk dinlediği bakan benim. Bu zındık hareket benden hiç hoşlanmadı." İfadesini kullandı.

Cemil Çiçek'ten Nurettin Veren’in İddialarına Cevap
08 Ağustos 2016 Pazartesi 18:33

AK Parti Ankara Milletvekili ve eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Habertürk ekranlarında canlı yayın konuğu oldu. Çiçek'in gündeminde 15 Temmuz darbe girişimi ve Nurettin Veren'in iddiaları vardı. 

Cemil Çiçek'in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

'KENDİSİYLE HİÇ GÖRÜŞMEDİM'

Kim, ne biliyorsa bunları ortaya koymasında fayda var. Bu cemaat içinde görev yapmış, anlatılan ne kadar doğru, yanlıştır bilemem. Benden randevu istemiş, ben vermemişim. Kendileriyle ilgili endişesi var. Bu hareketin iç yüzünü anlatmak istemiş, buluşmamış. Sonra bunun üzerine, kanunsuz bir takım işler olacak diye savcılığa vermiş, savcılık takipsizlik vermiş. Ben kendisiyle hiç görüşmedim. Ben siyasete girdiğim gündem beri toplumun önünde iş yapan insanım. Hiçbir gruba aidiyet içinde olmadım. Bu tür yapıların ipinin başka yerde olacak kadar tecrübemiz oldu.

'BU ZINDIK HAREKET BENDEN HİÇ HOŞLANMADI'

Dolayısıyla bu zındık hareket benden hiç hoşlanmadı. Ben Adalet Bakanı olduğum dönemde, bunlar iktidarı severler, muhalefetle hesabı olmaz. Adam yerleştirmek isterler, teşvik, kredi isterler. Bu tür çeteler iktidarı inek gibi sağarlar. Bunlar koltukta oturanı değil, koltuğu severler. Bunların temelinde hukukla sıkıntıları vardır. Bir kısmı yurtdışına kaçtı. Bunlar başka hükümetlere de gitmişler. Terörle mücadele kanununda değişiklik yapılmak isteniyor, 'Ecevit'i büyük kahraman' diye anlatan kişi, 'Bunu anlatmak istedik bir türlü anlatamadık' dedi. Ben de kendisini kovdum. Bu hareket için çok büyük değişiklikti. Bunlara olumlu cevap vermeyince bana karşı kampanya başlattılar. 'Derin devletin adamı' falan dediler. Benden istediklerini alma imkanları yok. Bu cemaatin ceza kanunu sırasında nasıl kulis yaptığı bilinir. Bunlar Wikileaks belgelerine de yansıdı. Bu cemaat konusunda toplumu ilk uyaranlardan biriyim. Bakanlıklara yalakalık yaparlar, tavır koyunca karalarlar. Benim cemaat aleyhine açıklamaların basında yer aldı.

'BU ALÇAKLARIN DNLEDİĞİ İLK BAKAN BENİM'

2007'den itibaren bu hareketin hedefi haline gelmiştim. Bu hükümet içinde bu alçakların ilk dinlediği bakan benim. Devleti adamı olmakla, devletin adamı olmak farklıdır, bunlar bunu anlayamayacak kadar gerizekalı. Hükümetteyiz, bir başbakan yardımcısını bunlar dinleyebiliyor. Benim bu hareketten çektiğimi kimse bana çektirmedi. Bizi de parti içinde yıpratmaya çalıştılar. 14 Mart kapatma davası açtılar, güya ben eksik savunma yapmışım. Halbuki ben sözlü savunmayı yaptım, yazılı savunmayı işin uzmanları yaptı. Bu tutmayınca başka hikaye uydurdular. Bu zındık hareketin yaptığı iş, hassas insanların evvela aklını alıyor, sonra vicdanını, sonra cüzdanını alıyor. Mankurtlar böyle yetişiyor. Bizim toplumumuz çok heyecanlı, iyi niyetli bir toplum. Yalvararak rica ediyorum; aklınınız, vicdanını, cüzdanınız sizde kalsın.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×