Başbakan’ın kullandığı otomobil meclis gündeminde

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, AK Parti’nin cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim çalışmalarında kullandığı otomobili meclis gündemine taşıdı. Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı...

Başbakan’ın kullandığı otomobil meclis gündeminde
02 Ağustos 2014 Cumartesi 14:13

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, AK Parti’nin cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim çalışmalarında kullandığı otomobili meclis gündemine taşıdı.

Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’a Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçiminde kullandığı otomobil ile ilgili soru önergesi verdi. Tanrıkulu’nun Meclis'e sunduğu soru önergesinde şu ifadeler yer aldı:

“Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim yasaklarının başlamasıyla 31 Temmuz 2014 tarihinde makam otomobili olarak kullanmaya başladığı Mercedes marka O6 BV 8534 plakalı otomobilin plakasının Fiat marka başka bir otomobile ait olduğu iddiası doğru mudur?

İddia doğruysa Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim yasaklarının başlamasıyla 31 Temmuz 2014 tarihinde kullanmaya başladığı Mercedes marka otomobilde başka bir araca ait plaka kullanılmasının nedeni nedir?

Söz konusu Mercedes otomobilin resmi kayıtlardaki sahibi kimdir?

Mercedes marka otomobil Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim kampanyası için kiralanmışsa hangi şirketten ne kadar bedelle kiralanmıştır?

Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim yasaklarının başlamasıyla birlikte 31 Temmuz 2014 tarihinde kullanmaya başladığı Mercedes marka otomobilin kaçak olarak yasa dışı yollardan Türkiye'ye getirilen bir otomobil olduğu iddiası doğru mudur?” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×