Bahçeli: Erdoğan güç çılgını oldu, kimseyi beğenmez hale geldi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın güç çılgını olduğunu ve kimseyi beğenmez hale geldiğini söyledi.

Bahçeli: Erdoğan güç çılgını oldu, kimseyi beğenmez hale geldi
10 Mart 2014 Pazartesi 14:13

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın güç çılgını olduğunu ve kimseyi beğenmez hale geldiğini söyledi.

Samsun’un Bafra ilçesinde seçim mitingi yapan MHP Genel Başkanı Bahçeli; “Adalet ve Kalkınma Partisi, sayısal olarak milletvekilliği kendisinde bulunduğu için yasamada etkin olmuştur. Anayasamıza göre kuvvetler ayrılığında, yasama ve yürütmede, Sayın Recep Tayyip Erdoğan bir etkinlik, bir denetim sağlamıştır. Bununla yetinerek bağımsız yargıyı sarsmadan, bağımsız yargıyı oynamadan, onu yıpratmadan itibarsızlaştırmadan devam etmiş olsaydı bu millete yapılabilecek çok büyük hizmetleri gerçekleştirebilirdi. Milletimizin sorunlarını çözmek için yıllardır tek başına bir iktidarı umutlayan bir ülkede yoksulluğun, işsizliğin kimsesizliğin, esnafın çiftçinin herkesin sorunlarını çözüleceği beklentisi karşılık bulamamıştır. AK Parti bu yılları heba etmiştir. Ancak Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ne olduysa oldu, nerenin telkini altında kaldıysa kaldı, yasama ve yürütmedeki kuvvetler ayrılığının ikisine sahip olmakla yetinmedi, bir güç alanı yaratmak, daha güçlü olmak, ben ben demek, tek adama doğru heveslenmek gibi bir ihtirasa büründü.” diye konuştu.

“Bunlardan bir tanesi de ayrıca demokrasilerde 4. Kuvvet olarak algılanan medyadır.” Diyen Bahçeli şunları söyledi: “Medyanın bir kısmı yeni bir iktidardır diye her iktidarla barışık olup çıkarlarını sağlayanlar, Recep Tayyip Erdoğan’ın etrafında toplandı. Recep Tayyip Erdoğan baktı ki medya tatlı. Her gün kendinden bahsediyor. Öyleyse bir miktar da ben oluşturayım dedi. Sonra bazılarını baskı altına alıp, bir medya gücü de yaratmaya başladı. Yasama var, yürütme var, medya var. Öyleyse yargıyı da ele geçirmesi gerekiyor. İşte 2010 yılında yapmış olduğu 28 maddelik anayasa değişikliğinin içerisinde iki gizli gündemi vardı ki, bunlardan bir tanesi Anayasa Mahkemesi’nin yapısı ve sayısını değiştiren madde, ikincisi de Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu’nu oluşturan madde. İşte bunlar Recep Tayyip Erdoğan ve 3 -5 danışmanının Türkiye’de değişim ve dönüşüm projesinin alt zeminin oluşturabilecek iki gizli gündemdi. 2010 yılından itibaren bu konularda etkin oldu. En sonunda da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nu bir kez daha değiştirerek Adalet Bakanını daha yetkili kılmak suretiyle yargıyı kuşattı, siyasallaştırdı. Şimdi de AKP’leştirdi. Bu 4 unsura sahip oldukça Recep Tayyip Erdoğan güç çılgını oldu. Kimseyi beğenmez hale geldi. Partilerden gelen milletvekiline sorun bakalım. Demokratikleşme paketi denilen ve ihanet yolunu açan bu zırvadan kendilerinin haberi olmuş mudur? Oslo’dan başlayan, İmralı’da duraklayan, Kandil’de düğümlenen bir ihanet yolundan haberi var mıdır, bu Adalet ve Kalkınma Partililerin.”
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×