Mehmet Şahin kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Mehmet Şahin aslen nerelidir, kaç yaşındadır, kimdir? Çıktığı televizyon kanallarında yaptığı yorumlarla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Şahin, genelde AK Parti yanlısı olarak bilinir, ancak yorumları tarafsız olduğu bir gerçek. İşte Şahin hakkında bilgiler

Google Haberlere Abone ol

Mehmet Şahin televizyon kanallarının tartışma programlarında gördüğümüz yorumcular arasında yer alıyor. Yaptığı yorumlarla dikkatleri sık sık üzerine çekmeyi başaran Şahin, genel olarak AK Parti yanlısı olarak bilinir; ancak yaptığı yorumlarda hakkaniyet ölçüsü içerisinde hareket ettiği herkes tarafından bilinir.

Şahin'in birçok konuda zıt fikirde olan yorumcuları köşeye sıkıştıran tespitleri genelde takdir toplar. CNN Türk Gece Görüşü Programında yorumcu olarak konuşan Siyaset Bilimci Mehmet Şahin aslen nerelidir, kimdir, kaç yaşındadır. İşte Prof. Dr. Mehmet Şahin hakkında detaylı bilgiler:

PROF. DR. MEHMET ŞAHİN KİMDİR?

Prof. Dr. Mehmet Şahin aslen Karhamanmaraşlı'dır. Asıl mesleği siyaset bilimi ve akademisyenliktir. Lisans eğitimini ODTÜ Tarih bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans eğitimini ODTÜ Uluslararası İlişkiler bölümünde yaptı. Doktora eğitimini ise Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı.

Şahin, 13 yıl Gazi Üniversitesi, uluslararası ilişkiler bölümünde çalıştı. Şahin, halen Polis Akademisi, Güvenlik Bilimleri Enstitüsü’nde. Prof. Dr. olarak çalışmaktadır.

Şahin, aynı zamanda Polis Akademisi Uluslararası Terör ve Güvenlik Araştırmaları Merkezi’nin müdürlüğünü yürütmektedir.

Şahin’in çalışma alanları Uluslararası Politikada Din, Orta Doğu ve Türk Dış Politikası üzerinedir.

Pro. Dr. Mehmet Şahin aslen nerelidir, kaç yaşındadır?
Prof. Dr. Mehmet Şahin

 

Bu konularda yayınlanmış beş ortak edit ve bir adet telif kitabı bulunmaktadır.

BU KİTAPLAR ŞUNLARDIR;

1) Orta Doğu Siyasetinde Suriye,

2) Orta Doğu Siyasetinde İsrail,

3) II. Körfez Savaşı,

4) Ortadoğu Siyasetinde İran

5) Türk Dışpolitikası ve Kamu Diplomasisi

6) Din-Dış Politika İlişkisi: ABD Örneği

Şahin, aynı zamanda, Akademik Orta Doğu dergisinin editörüdür.

2010-2011 arası Orta Doğu Analiz dergisi editörlüğünü de yürütmüştür.

Üçyıl ORSAM (Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi) Ortadoğu danışmanı olarak çalışmıştır.

Şahin, daha sonra Üniversitedeki görevinin yanında üç yıl süreyle SDE (Stratejik Düşünce Enstitüsü) Başkan Yardımcısı ve Dış Politika ve Uluslararası ilişkiler Koordinatörlüğünü yürütmüştür.

Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi ve Polis Akademisi’nde de dersler vermektedir.

Yorumlar

Selman Elçiçeği Allah sizden razı olsun hocam. Gerçekleri dost doğru söyleyince, karşınızdakine apışıp kalıyor. Siz bizsiniz, yani halk. Yolunuz açık olsun.
kasikci Necati mehemet bey neen cevap vermiyorsunuz
kasikci Necati mehmet bey siz yeşilköylümüsüz,halk arasında daşkesen diyorlar orasına birde sarp olduğu içşn halk arasında eşeksırtı derler oralımısınız nedenmı sordum oradan şahin soy isimden olanlar vardı saygılar
kasikci Necati bende maraşlıyim mehmet ber maraşın hangi kasabasında vede köyünde çok merak ediyorum