Kılıçdaroğlu'ndan istifa sorusuna kaçamak cevap

Kılıçdaroğlu, katıldığı bir programında "Yüzde 35'in altında oy alırsanız istifa edecek misiniz" sorusunu kaçamak ifadelerle yanıtladı.

Kılıçdaroğlu'ndan istifa sorusuna kaçamak cevap
05 Mart 2015 Perşembe 00:59

CHP Lideri CHP umumi başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Tarafsız Bölge' programında Ahmet Hakan'ın misafiri oldu. Kılıçdaroğlu, Gazeteci Abdülkadir Selvi'nin kendisine sorduğu istifa sorusuna net cevap vermedi.

''İSTİFA EDER MİSİNİZ?''

Abdülkadir Selvi, Kılıçdaroğlu'na diri yayında ''Bu seçimde sizin için başarının bir ölçüsü mevcut mı? Geçen günlerde yüzde 35 benzeri bir ifadeniz oldu. 'Kılıçdaroğlu gene iktidara namzet değil muhalafete aday' denildi. Yani kaç çıkarsa sizin için muvaffakiyetli olur ya da muvaffakiyetsiz olur? Başarısız olunduğu bir vaziyette istifa etmek benzeri bir düşünceniz olur mu?'' sorusunu yöneltti.

''OY ORANIMIZDA BİR DÜŞME OLURSA, ELBETTE Kİ YANİ...''

Kılıçdaroğlu, soruya şu biçimde cevap verdi;

''Abdülkadir Bey, AKP 2002'de yüzde 34 küsürle iktidar oldu. Demek ki yüzde 35 ile de iktidar olunabiliyor. Yüzde 35 ile biz iktidar olacağımıza inanıyoruz. Yüzde 35 AKP'nin iktidar olamayacağını gösteriyor bize tıpkı zamanda. Tüm üyelerimiz bu tercihe kilitlenmelidir.

Bütün siyasal partilerin misyonu iktidar olmaktır. Oy oranımızda bir azalma olursa elbette ki yani.. neticede muvaffakiyetsizliği ödüllendirmek benzeri bir düşüncem asla ve asla söz konusu değil. Başarıya kilitlendik. Onu sağlamak için savaş edeceğiz''

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×