Erdoğan'dan İstanbul'daki yapılaşmalara eleştiri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu ucube inşaatlarla maalesef İstanbul'umuzun o güzelliğine bizler yanlışlık yaptık" dedi.

Erdoğan'dan İstanbul'daki yapılaşmalara eleştiri
01 Temmuz 2016 Cuma 17:36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ tarafından Küçükçekmece'de yaptırılan ve Gümüşdağ'ın anne ve babasının adı verilen Fethiye-Hasan Gümüşdağ Camii'nin açılışını yaptı. Burada yaptığı konuşmada, "Ucube inşaatlar yaptık" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu ucube inşaatlarla maalesef İstanbulumuzun o güzelliğine bizler yanlışlık yaptık" dedi.

Açılışın ardından cuma namazını kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, camiden çıktığında toplanan kalabalığa hitaben konuştu. Osmangazi Köprüsünün açılışını yaptıklarını hatırlatan ve belediye başkanlığı döneminde İstanbul için yaptıklarından söz eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul için hep birlikte elimizden geleni yapacağız. Ama İstanbul'a çok yanlışlar yaptık. Onu da söyleyeyim" dedi.

'Ucube inşaatlar yaptık' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: "Bu ucube inşaatlarla maalesef İstanbul'umuzun o güzelliğine bizler yanlışlık yaptık. İşte şimdi birçok yerlerde diyoruz ki, 'kentsel dönüşüm yapalım'. Diyorlar ki, 'yok'. Yahu yapmayın, etmeyin. Gelin bunu yapalım. Yahu diyor, 'benim burda 6 kat binam var'. 'benim 6 çocuğum var'. Yahu ben fazla çocuğun olmasın demiyorum. Ama bak öbür tarafta da bir kat olan var. Şuraları şöyle bir düzene sokalım. İmar planlamalarıyla bir kentsel dönüşüm yapalım. Allah göstermesin bir yangın olduğu zaman, itfaiye aracı giremiyor. Böyle yanlışlar var. Allah göstermesin, bir deprem olsa, o depreme dayanıklı olmayan binalar var. Bunları şimdiden yıkalım ki, depreme dayanıklı binalar olsun. Ama ne yazık ki bu konuda bir dirençle karşı karşıyayız. Gelin bize yardımcı olun, bu kentsel dönüşümleri yapalım. Ben Cumhurbaşkanınız olarak bunu söylüyorum. Dost acı söyler. Ama gerçeği söyler. İstiyorum ki, canımız yanmadan bunları böyle yapalım. Bu adımları atalım. İstanbulumuzun güzelliğine gölge düşürmeyelim."


Etiketler; #istanbul

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×