"Süslü Egzoz" ile kadın sorunlarına dikkat çekecekler

- Tekirdağ'da kadın motosiklet tutkunları, kurdukları kulüp ile kadın sorunlarına dikkat çekmeyi hedefliyor

25 Eylül 2016 Pazar 10:54

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde, kadın motosiklet tutkunları, kurdukları "Süslü Egzoz Motosiklet Kulübü" ile kadın sorunlarına dikkat çekmeyi hedefliyor.

Kulüp Başkanı Kübra Ağlamaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, erkek motosikletçilerin birlik içinde geziler düzenlediklerini, kadın motosikletçiler olarak da onları kıskanarak kulüp kurmaya karar verdiklerini söyledi.

Tekirdağ'da motosiklet kullanan kadın sayısının oldukça fazla olduğunu ama trafikte yeterli saygının kendilerine gösterilmediğini ifade eden Ağlamaz, "Motor kullanan kadınları bir araya toplamak, birbirimize destek olmak ve birlikte geziler yapmak amacıyla birkaç gün önce bu kulübü kurduk. Şimdilik 20 üyemiz var ama bu rakam ilerleyen dönemde artacaktır." dedi.

Kadın motosikletçiler olarak, kadın sorunlarına dikkat çekmek için çeşitli turlar ve etkinikler düzenleyeceklerini aktaran Ağlamaz, "Kulüp olarak kadın sorunlarına dikkat çekmek ve birbirimize destek olmak amacıyla etkinlikler yapmayı amaçlıyoruz. Mesela, ilerleyen zamanlarda motorlarımızın bir yerlerine pembe kurdele bağlayıp meme kanserine destek olmak istiyoruz. Trafikte bizim de olduğumuzu göstermek istiyoruz. Kadın dayanışması için kurduk kulübümüzü." diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×