Batık uçağa Meryem Ana heykeli

- Dalış turizmini canlandırmak amacıyla Kuşadası açıklarında konumlandırılan batık uçağa Meryem Ana heykeli monte edildi

Batık uçağa Meryem Ana heykeli
16 Kasım 2016 Çarşamba 18:22

AYDIN (AA) - Dalış turizmini canlandırmak amacıyla Kuşadası açıklarına konumlandırılan batık uçağa Meryem Ana heykeli yerleştirildi.

İlçede dalış eğitmenliği yapan Tağmaç Saraçoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen haziran ayında batırılan bir metre uzunluğundaki Meryem Ana heykelini monte ettiklerini söyledi.

Saraçoğlu, dünyanın en büyük batık uçağının hem dalış turizmini canlandırmak hem de resif gibi kullanılmak üzere batırıldığına işaret ederek, "Bu heykelin yapılmasına Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu vesile oldu. Heykelin geçen hafta tamamlanmasının ardından 45 klogram ağırlığında bir metre uzunluğunda olan Meryem Ana heykelini uçağın içine orta kısmına dalgıçların kapının yanından görebileceği bir bölgeye saplama diye tabir edilen bir malzemeyle monte ettik.' dedi.

Saraçoğlu, uçağın su altı turizmine önemli katkı sağladığını belirterek, şunları söyledi:

"Airbus A300 uçağına yerli ve yabancı turistlerimiz dalış yaparak ziyaret ediyorlar. Yabancı misafirlerimizin daha çok ilgisini çekebilmek için böyle bir uygulama yapıldı. Airbus A300 uçağımız zaten dünyaca konuşuldu. Şimdi eminiz ki bu heykelden sonra da adından uzun bir süre daha söz ettirecek. Meryem Ana denizde Airbus A300 batığının içerisinde misafirlerimizin ilgisini çekmek için bekliyor."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×