Obezite ile başetmenin yolları

Obezite ile baş etmek için öncelikle kişinin durumunu kabullenmiş olması ve bu durumundan kurtulmak için çaba göstermesi gerekir. Kendisinin bu duruma nasıl geldiğinin farkına varmalı öncelikle sebep olan etkenleri gözden geçirmesi gerekir.

Obezite ile başetmenin yolları
08 Mayıs 2015 Cuma 10:23

Başlıca yapılması gerekenler beslenme alışkanlığının değiştirilmesidir. Sağlıksız besinleri , kızartma , fast food, bol şekerli yiyecekler bundan vazgeçmesi ve yerini sağlıklı besinlere , yeşil sebzelere, gün içinde hafif atıştırmalıklara bırakması gerekir.

Hareketsiz yaşamına son vererek hayatına sporu sokarak düzenli olarak yapılması gerekir. Uzun yürüyüşler yapılması obezite ile mücade eden bir kişi için çok önemlidir. Belli bir kiloya düşene kadar salon sporlarına ağırlık veremeyeceği için arabaya binmek yerine yürümeyi tercih etmelilerdir.

Obezite çok ciddi bir rahatsızlıktır. Eğer obezite çok ilerlemişse , kendi başınıza kilo veremeyeceğiniz durumdaysa mutlaka tıbbi destek alınması şarttır. Tıbbi destekler her zaman bol bol spor , yürüyüş ve uzun diyetleri listeleri demek değildir. Bazı durumlarda ameliyat ile müdahaleye de başvurulabilir. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×