Melih Gökçek'ten anket iddialarına cevap

Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanlığı için anket yaptırdığı yönündeki iddialarla ilgili konuştu. İddiaları sert bir şekilde yalanlayan Gökçek, Ankara'da AK Parti ile MHP'nin üzerinde anlaşacağı ismin kesinlikle muhalefetin adayına karşı kazanacağını söyledi.

Google Haberlere Abone ol
Melih Gökçek'ten anket iddialarına cevap

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olacağı hakkında çeşitli yönünde söylentiler çıkan, ve adı Milliyetçi Hareket Partisi ile de anılan Melih Gökçek, kendi adına Ankara'da anket yaptırdığı iddialarıyla ilgili, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Gökçek, söz konusu anket iddialarını sert bir dille yalanladı.

Melih Gökçek, Ankara'da kendi adına anketler yaptırıp, diğer adayların oylarını düşük gösterdiğini iddialarını ortaya atan Sözcü gazetesi yazarlarından Saygı Öztürk'e çok sert yanıt verdi. Gökçe, iddialara ilişkin, "Melih Gökçek, Mehmet Özhaseki ve Süleyman Soylu'nun arasına fitne sokamazsın. Sizin tek ümidiniz ittifakın olmaması üzerine... İnşallah Cumhur İttifakı yerelde devam edecek ve bu ittifak yırtınsanız da Ankara'yı size teslim etmeyecek." ifadelerini kullandı.

Yerel seçimlere AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin birlikte girmesi gerektiğini savunan Gökçek, "Yeter ki Cumhur İttifakı olsun. AK Parti ve MHP'nin üzerinde anlaştığı aday kim olursa olsun, Allah'ın izniyle ittifakın adayı, muhalefetin müşterek adayına açık ara fark atar ve seçimi alır." diye konuştu.

Yorumlar