Mardin ve Şırnak'ta 8 PKK'lı öldürüldü

Mardin ve Şırnak'ta terör örgütüne yönelik devam eden operasyonlarda 8 terörist etkisiz hale getirildi

Mardin ve Şırnak'ta 8 PKK'lı öldürüldü
29 Mayıs 2016 Pazar 13:37

Mardin ve Şırnak'ta, terör örgütüne yönelik devam eden operasyonlarda 8 terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde "önemli yurt içi olaylara" ilişkin bilgi verildi.
Buna göre, dün Mardin'in Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonda, bölgeden kaçmaya çalışan 1 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi, 1 adet kalaşnikof piyade tüfeği ele geçirildi, 7 el yapımı patlayıcı da imha edildi. Bölgeden kaçmaya çalışan teröristler tarafından ise bir bina yakıldı.

Operasyonda toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 495, toplam yakılan bina sayısı 94, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı bin 52 olarak ifade edildi.

Şırnak'ta devam eden operasyonda ise 5 terörist etkisiz hale getirildi, 1 terörist de teslim oldu. 1 adet roketatar, 1 adet keskin nişancı tüfeği, 12 adet kalaşnikof piyade tüfeği, 700 adet kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ve 3 adet el bombası ele geçirildi. Operasyonda, 13 el yapımı patlayıcı da imha edildi. Operasyon bölgesinden kaçmaya çalışan teröristler tarafından bir bina da ateşe verildi.
Operasyonda toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 468, toplam yakılan bina sayısı 143, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı bin 381 olarak belirtildi.

Ayrıca, Şırnak'ın Uludere ilçesinde icra edilen operasyonda, 2 terörist ölü ele geçirildi. 6 adet roketatar mühimmatı ve 6 adet el bombasına el konuldu.

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde de güvenlik güçlerince icra edilen yol araması esnasında tespit edilen ve 150 kilogram patlayıcıdan oluşan 1 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Mardin'in Midyat ilçesinde 25 Mayıs'ta Anıtlı Jandarma Karakol Komutanlığına bombalı araçla gerçekleştirilen saldırıyla ilgili 5 kişi gözaltına alındı.


Etiketler; #şırnak #mardin

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×