Destici: İstifalar toplumu rahatlattı

İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın istifalarını değerlendiren Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, eski bakanların doğru bir karar aldıklarını ve kamuoyunu bir nebze rahatlattıklarını söyledi.

Destici: İstifalar toplumu rahatlattı
25 Aralık 2013 Çarşamba 14:38

İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın istifalarını değerlendiren Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, eski bakanların doğru bir karar aldıklarını ve kamuoyunu bir nebze rahatlattıklarını söyledi.

Hukuk sürecine hiç kimsenin müdahale etmemesi gerektiğine değinen Destici, Türkiye’nin böyle bir dönemde kardeş kavgası yerine, birlik ve beraberliği ön plana çıkarması uyarısında bulundu. Başbakan’ın, bu dönemde Ertuğrulgazi’nin öğütlerini hatırlaması gerektiğini ifade eden Destici, “Şu anda ‘Bey’ odur. Dolayısıyla büyüklük, öfkelenmemek, affetmek, sağduyulu hareket etmek, kavgadan uzak durmak, çekişmeden uzak durmak ona yaraşır. Bütün bunları yapması gereken öncelikli olarak Sayın Başbakan'dır. Biz milletimiz, devletimiz, ülkemiz adına bunu bekliyoruz. Çünkü kavganın kimseye faydası yoktur. Özellikle kardeş kavgasından bugüne kadar hiç hayır çıkmamıştır.” dedi.

BBP Genel Başkanı Destici, Parti Genel Merkez’inde İskeçe Türk Birliği Genel Başkanı Ahmet Kurt ve beraberindeki heyeti kabul etti. Batı Trakya’da yaşayan Türklerin her zaman yanında olduklarını ifade eden Destici, orada yaşanan sorunların giderilmesi için çalıştıklarını ifade etti. Basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Destici, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın istifa etmelerinin toplumu rahatlatma adına önemli olduğunu söyledi. “Bakanlar, sürecin sağlıklı bir biçimde ilerlemesi adına istifa ettiklerini açıklamışlardır. Kamuoyunu bu bir nebze de olsa rahatlatmışlardır. Bence doğru olanı yapmışlardır.” diyen Genel Başkan Destici, soruşturmanın selameti açısından hukukun gereken kararı vereceğine değindi.

"ÜLKENİN VE MİLLETİN HAYRINA BİR KARAR OLDU"

“Burada hiç kimse hukuka müdahale etmemelidir. Müdahaleler toplumun adalet duygusunu zedelemektedir. Bundan herkesin kaçınması gerekmektedir.” uyarısında bulunan Destici, özellikle polis teşkilatında yapılan değişiklikler ve görevden almaların açık bir şekilde soruşturmaya müdahale olduğunu kaydetti. Destici, “Hükümet bundan vazgeçmelidir. Bu toplumda kabul görmemektedir. Toplum, hiç kimseye haksızlık da yapılmasın, gerçekten bir yolsuzluk varsa bunu hukuk araştırsın, kimseye adaletsizlik yapılmasın. İstenen budur. Yapılması gereken budur. Ülkenin ve milletin hayrına da bunun olduğunu düşünüyorum. Bakanların istifa kararlarını doğru buluyorum.” diye konuştu.

"HERKES SAVAŞ BALTALARINI GÖMMELİDİR"

Türkiye’nin şu anda birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğuna dikkat çeken BBP Genel Başkanı Destici, herkesin sağduyulu olması gerektiğini ifade etti. “Herkes gerekiyorsa baltaları gömmeli ve şahsi parti menfaatini bir tarafa bırakarak ülke ve millet menfaati ön plana alınmalıdır.” çağrısında bulunan Destici, her kesimin fedakarlık yapması gerektiğini ifade etti. Hükümetin ve Başbakan Erdoğan’ın bugünlerde Ertuğrulgazi’nin Osmangazi’ye öğüdünü iyi anlaması ve uygulaması gerektiğine dikkat çeken Destici şöyle devam etti:

“Başbakan bu öğütleri herkesten daha iyi biliyor. Şu anda bey odur. Dolayısıyla büyüklük, öfkelenmemek, affetmek, sağduyulu hareket etmek, kavgadan uzak durmak, çekişmeden uzak durmak ona yaraşır. Bütün bunları yapması gereken öncelikli olarak Sayın Başbakan'dır. Biz milletimiz, devletimiz, ülkemiz adına bunu bekliyoruz. Çünkü kavganın kimseye faydası yoktur. Özellikle kardeş kavgasından bugüne kadar hiç hayır çıkmamıştır. Bundan sonra da bu ümit içerisinde değiliz. Bu, Türkiye’nin düşmanlarını sevindirebilir. Türkiye’nin çökmesini isteyenlerin talebi olur. Ben burada herkesi sağduyuya davet ediyorum.”

CİHAN

Destici: İstifalar toplumu rahatlattı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×