CHP'den Bakan Kılıç'a "1 oy, 1 oydur" sorusu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Gençlik ve Spor Bakanı'na, “Recep Tayyip Erdoğan’ın, Bilal Erdoğan’ın kongreye gidip Mehmet Ali Aydınlar lehine oy kullanmasını istediği ve '1 oy 1 oydur' dediği iddiası doğru mudur?” diye sordu.

CHP'den Bakan Kılıç'a
04 Mart 2014 Salı 11:38

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Gençlik ve Spor Bakanı'na, “Recep Tayyip Erdoğan’ın, Bilal Erdoğan’ın kongreye gidip Mehmet Ali Aydınlar lehine oy kullanmasını istediği ve '1 oy 1 oydur' dediği iddiası doğru mudur?” diye sordu.
Sezgin Tanrıkulu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın yazılı cevaplaması talebiyle TBMM Başkanlığı’na iki ayrı konuda soru önergesi verdi.
İlk soru önergesinde Tanrıkulu, Bakan Kılıç’a şu soruları yöneltti:
“Recep Tayyip Erdoğan’ın, Bilal Erdoğan’ın kongreye gidip Aydınlar lehine oy kullanmasını istediği ve '1 oy 1 oydur' dediği iddiası doğru mudur?
Aydınlar’a, seçim konuşmasında Aziz Yıldırım’a karşı nasıl konuşması ve neleri gündeme getirmesi gerektiğini anlattığı iddiası doğru mudur?
Bunun için Bilal Erdoğan’ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Spor İdari Menajeri Mustafa Eröğüt'ü alarak Aydınlar ile konuştuğu iddiası doğru mudur?
“Aydınlar, Şenes Erzik ile birlikte Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. O konuşmada Fenerbahçe şike yaptı mı sorusuna ne yanıt verdiniz?” diye soran Yıldırım’ın bu tavrını edepsiz bir yaklaşım olarak yorumladığı iddiası doğru mudur?
Aziz Yıldırım’ın cezaevinden çıktıktan sonra Recep Tayyip Erdoğan’dan defalarca randevu istediği ama randevu verilmediği iddiası doğru mudur?
Dışişleri Bakanının damadı Ahmet Özokur’un Aziz Yıldırım’ın yönetim kurulu listesine girmesini istemediğini ve bunu Dışişleri Bakanı'na söylediği iddiası doğru mudur?
Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe Bank kuracağı yönündeki açıklamalarına da, Aydınlar’ın 500 milyon Dolarlık borcunu hatırlatarak, karşı yanıt vermesi gerektiğini söylediği iddiası doğru mudur?
Recep Tayyip Erdoğan tarafından Yıldırım Demirören’e “Aziz Yıldırım orada durdukça bunlara nefes aldırmayın” denildiği iddiası doğru mudur?
Başbakanlıktan ve Bakanlığınızdan Aydınlar için maddi ve manevi destekte bulunulduğu iddiası doğru mudur?”

“ALO AKİF SPOR HATTI KURULDUĞU DOĞRU MUDUR?”

CHP’li Tanrıkulu’nun diğer bir konuda Kılıç’a yönelttiği sorular ise şöyle;
"Recep Tayyip Erdoğan’ın “Spor Komiseri” atadığı iddiası doğru mudur?
“Alo Akif Spor Hattı” kurulduğu iddiası doğru mudur?
İddia doğru ise kim veya kimlerin talimatı ile kurulmuştur?
“Alo Akif Spor Hattı” ile Hakem ve Gözlemciye müdahale edileceği iddiası doğru mudur?
İddia doğru ise “Alo Akif Spor Hattı” ile kaç talimat verilmiştir? Verilen talimatların takımlara ve konularına göre dağılımı nedir?
“Alo Akif Spor Hattı ile Aydınlar’a destek verilmesi hususunda görüşmeler yapıldığı ve kongre üyelerine bir tür baskı yapıldığı iddiası doğru mudur?"

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×