Bahçeli'nin 'andımız' özlemi nüksetti

MHP Genel Başkanı Bahçeli, İzmir'de kendini bilmezi iki üç öğrencinin, hükümet tarafından kaldırılan andımız ucubesini okumak istemesine müdürün verdiği tepkiyi karşı çıktı.

Bahçeli'nin 'andımız' özlemi nüksetti
26 Eylül 2016 Pazartesi 21:03

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün sosyal medya üzerinden yaptığı gündem değerlendirmesinde İzmir'deki 'andımız' olayına da değindi. Bahçeli, modern Türkiye'ye yakışmayan bir görüntü arz ettiği için hükümet tarafından kaldırılan 'andımız'ı okumak isteyen bir grup işgüzar öğrenciyi sahiplendi, onları azarlayan müdüre ise tepki gösterdi. 

İzmir Karşıyaka'da öğrenci andını okumak isteyen öğrencilere izin verilmemesini eleştiren Bahçeli, açıklamalarına şöyle devam etti: "İzmir Karşıyaka'da işgüzar ve densiz bir okul müdürü çıkmış Andımızı okuyan çocuklara, 'Dingonun ahırı mı burası?' diyor. Soruya bakar mısınız? Söz konusu müdür kendisini ahırda hissedebilir, bence mahsur yoktur ancak çocuklarımız okuldadır, Andımızı Türkçe okumak istemektedir.

Unutmayalım, gördüğümüz rüya Türkçedir, ülkülerimiz Türkçedir, ülkemiz Türkiye'dir, hepimizin umut ve ufuk sancağı ise Türk milletidir. Dünyayı Türkçe kavrayacağız, hadiselerin kalbine Türkçe bakacağız, Türkçeyi mukadderat bilip, ilelebet bir vefa ve sevda nişanesi göreceğiz.
Türkiye'nin bugünkü sorunlarından kurtulması için Türkçe pusula olmalı, çağın satırları Türkçe okunmalıdır. Buruk duygularla da olsa büyük milletimizin Türk Dil Bayramını en içten hissiyatımla kutluyorum. Türkçenin gelişmesi, büyümesi ve yıldız gibi parlaması için emek veren, çaba gösteren kutlu ecdadımızı rahmetle hürmetle yad ediyorum. Türkçenin gelişmesi ve muhafazası amacıyla değerli çalışmalar yapan bilim ve siyaset adamlarına sevgi ve saygılarımı sunuyorum."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×