Air Berlin’de yeni dönem

Ekonomik krizle mücadele eden Air Berlin’de yeniden yapılandırma kapsamında şirketin turistik uçuşlar ve normal uçuş olmak üzere iki bölümde hizmet vereceği belirtildi.Almanya’nın Lufthansa’dan sonra en büyük havayolu şirketi olan Air...

Air Berlin’de yeni dönem
26 Mayıs 2014 Pazartesi 13:43

Ekonomik krizle mücadele eden Air Berlin’de yeniden yapılandırma kapsamında şirketin turistik uçuşlar ve normal uçuş olmak üzere iki bölümde hizmet vereceği belirtildi.

Almanya’nın Lufthansa’dan sonra en büyük havayolu şirketi olan Air Berlin’de ekomomik krizden çıkmak için arayışlar sürüyor. Sürekli olarak zarar eden ve bir türlü istediği trendi yakalayamayan Air Berlin’in yeniden yapılandırılacığı konuşuluyor.

Focus dergisinde yer alan habere göre, Almanya’nın ikinci büyük havayolu şirketi yakın bir zamanda normal uçuşlar ve turistik uçuşlar olmak üzere iki bölüme ayrılcak. Focus’a göre Air Berlin’in Yardımcı CEO’su Detlef Altmann bu konuda bir proje başlattı ve planın uygulanabilirliğini araştırıyor.

Daha önce de şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Wolfgang Prock-Schauer, mali kayıpları durdurmak için yeni bir işletme modeli üzerinde kafa yorduklarını açıklamıştı.

Alman haber ajansı DPA’nın konuya ilişkin sorularını cevaplayan şirket yönetimi detayları açıklamamakla birlikte bu yönde bir çalışma olduğunu doğruladı.

Bu yılın ilk çeyreğinde kaybı 196 milyon Euro’dan 210 milyon Euro’ya çıkan Air Berlin de geçen yılın aynı dönemine oranla ciro yüzde 3,8 oranında küçüldü ve şirket toplamda 762 milyon Euro ciro yapabildi.

Ekonomik krizde mücadele eden Alman havayolu şirketine körfez ülkelerinden gelen destek şimdilik rahat bir nefes aldırdı.

Etihad havayolları ve iki hissedarın Air Berlin’e mali olarak arka çıkmasıyla birlikte kriz geçici de olsa aşılmış görünüyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×