Yahudi İşadamı Sami Ofer'in Oğlu, Helikopter Kazasında Ağır Yaralandı

Yahudi işadamı Sami Ofer'in oğlu Dalya Ofer, Jamaika'da geçirdiği helikopter kazasında ağır yaralandı. Oğul Ofer'in film gibi bir hayat hikayesi var.

Yahudi İşadamı Sami Ofer'in Oğlu, Helikopter Kazasında Ağır Yaralandı
19 Mart 2015 Perşembe 18:53

Yahudi işadamı Sami Ofer'in oğlu Dalya Ofer, Orta Amerika ülkesi Jamaika'da geçirdiği helikopter kazasında ağır yaralandı.

HELİKOPTER KAZASINDA AĞIR YARALANDI

Dalya Ofer'in asistanı Yasef Beraha'dan tahsil edilen bilgiye göre; Sami Ofer'in ikinci benzeri Lalina Ofer'den bulunan ve ölmeden öncelikle servetinin yarısından fazlasını bıraktığı Dalya Ofer, 16 Mart Pazartesi günü Jamaika'nın başkenti Kingston'da helikopter ile belde turu yapmaya karar verdi. Kalkıştan bir zaman sonra bilinmeyen bir sebeple azalan helikopterde, pilot ve dört yolcudan birisi daha hayatını kaybederken, Dalya Ofer ise ağır yaralandı.

DUBAİ PRENSİ'NİN ÖZEL UÇAĞIYLA NEW YORK'A GÖTÜRÜLECEK

Dubai Prensi ve Dubai Yürütme Kurulu Başkanı Şeyh Hamdan el Maktoum'a ilişkin hususi uçak ile bu akşam Kingston'dan New York'a götürülecek bulunan Ofer'in kafatasında çatlaklar oluştuğu, durumunun iyiye gittiği öğrenildi.

1 YIL ÖNCE DÜNYA TURUNA ÇIKMIŞ

2011 yılında Tel Aviv'deki evinde ölü bulunan Ofer Brothers Grubu'nun sahibi dünyanın sayılı zenginlerinden Sami Ofer'in ikinci eşinden bulunan oğlu Dalya Ofer, bir sene öncelikle dünya turuna çıkmıştı. Dalya Ofer'in gezi listesindeki yerlerden birisi de orta Amerika ülkesi bulunan Jamaika'ydı.


İsrailli milyarder iş adamı Sami Ofer

DALYA OFER'İN FİLM GİBİ HAYAT HİKAYESİ

Dalya Ofer, 1990 yılında Tel Aviv'de Sami Ofer'in ikinci benzeri Lalina Ofer'den dünyaya geldi. Dalya Ofer'in anası doğum esnasında hayatını kaybetti. Bunun üstüne Sami Ofer, Dalya'nın annesiz büyümemesi için onu yakın dostları Berha ailesine evlatlık verdi. Dalya Ofer ilkokula Tel Aviv'de başladı. Daha sonra Berha ailesinin iş amacıyla Ankara'ya yerleşmesi sebebiyle Dalya eğitimini TED Koleji'nde sürdürdü. Ardından İngiltere'de Oxford Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde okumayı tercih etti. Ancak üniversiteye başladığı gün kendisini evlat edinen ailesini bir seyrüsefer kazası sonucunda kaybetti.

BABASI MİRASININ YARISINDAN FAZLASINI ONA BIRAKTI

Sami Ofer'in 2011'de Tel Aviv'deki evinde ölü bulunmasının peşinden açıklanan vasiyeti Ofer ailesinde iri bir şoka sebep oldu. Çünkü Sammy Ofer'in şirketinin yüzde 52,4'lük yönünü yıllardır vicdan azabı çektiği ve yüzünü hiç görmediği ikinci eşinden bulunan oğlu Dalya Ofer'e bırakmıştı.

MİRAS KAVGASININ ARDINDAN BAŞKANLIK KOLTUĞUNA OTURDU

Dalya Ofer, bir anda Ofer Kardeşler Grubu'nun başına gelmiş ve 18 milyar dolarlık şahsi servetin ortağı olmuştu. Vasiyet gereği Dalya, ailenin nüfusuna girdikten sonra bu hakka sahip olacaktı. Dalya Ofer yaşamı boyunca hiç görmediği iki ağabeyi Eyal Ofer ve Idan Ofer'i böylece tanımış oldu. Kardeşler içinde iri bir miras kavgası patlak verirken Dalya Ofer, bir zaman sonra Ofer Holding'de başkanlık koltuğuna oturdu.

18 MİLYAR DOLARLIK SERVETİ ELİNİN TERSİYLE İTTİ

Ofer kardeşlerin arasındaki kavganın büyümesinden kısa bir zaman sonra Dalya Ofer, Sammy Ofer'in 18 milyar dolarlık servetini reddetti, holdingten ve lobiden de istifa etti.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×