Şam: Ses kaydı, Suriye’ye askeri müdahale planlarını deşifre etti

Dışişleri Bakanlığı’ndaki Suriye zirvesine ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının internete sızması, Suriye basınında geniş yer aldı.

Şam: Ses kaydı, Suriye’ye askeri müdahale planlarını deşifre etti
28 Mart 2014 Cuma 11:58

Dışişleri Bakanlığı’ndaki Suriye zirvesine ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının internete sızması, Suriye basınında geniş yer aldı. Suriye resmi haber ajansı SANA, “Türk yetkililerin ses kayıtları, askeri müdahaleye gerekçe oluşturmak için yapılan hazırlıkları ortaya çıkardı” şeklinde duyurdu.
Haberde internete düşen ses kayıtlarında; Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ile Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in yaptıkları toplantıda Suriye’ye yönelik bir askeri saldırı planladıkları iddia edildi.
SANA haber ajansı, yayınlanan ses kaydının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye’ye yönelik bir askeri saldırı imkanlarını araştırdığı, buna argüman oluşturmak için de Türkiye’de veya Süleyman Şah Türbesi'ne yönelik üzerinde anlaşılan ve sınırlı bir saldırı yapmaktan bahsedildiğini aktardı.
Ajans ayrıca söz konusu ses kayıtlarını Arapçaya çevirerek okuyuculara servis etti.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×