Pakistan’da dans yarışmasına yoğun ilgi

Süsleri, renkleri ve bir o kadar ilginç kültürü ile ünlü Pakistan’ın kırsal bölgelerinde düzenlenen at, boğa, cirit gibi müsabakalara bu sefer dans yarışması eklendi. Başkenti İslamabad yakınlarındaki bir köyde düzenlenen ve çevre...

Pakistan’da dans yarışmasına yoğun ilgi
04 Mayıs 2014 Pazar 11:38

Süsleri, renkleri ve bir o kadar ilginç kültürü ile ünlü Pakistan’ın kırsal bölgelerinde düzenlenen at, boğa, cirit gibi müsabakalara bu sefer dans yarışması eklendi. Başkenti İslamabad yakınlarındaki bir köyde düzenlenen ve çevre illerden insanların da katıldığı dans yarışmasını yaklaşık 5 bin kişi ilgiyle izledi.

Gece yarısı başlayan yarışmada 6 kişilik gruplardan oluşan ekipler, 10 dakikalık sürelerle sahne aldı. 4 saati aşkın süren müsabaka sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü.

Kazanan ekibe para ödülünün verildiği yarışmada, dans grupları izleyenlerin ve jürinin dikkatini çekebilmek için değişik hünerler sergiledi. Yarışma için yüzlerce kilometre öteden gelen seyirciler dans figürleri ile coştu; dans ekiplerinin üzerine para attı.

Jüri heyeti, en iyi ekibi dansçıların ahengi ve izleyicilerin tepkisine göre belirledi. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar dans eden ekipler ve jüri heyetine ilaveten yarışma boyunca şarkı söyleyen görevlinin yorgunluğu da gözlerden kaçmadı.

Dans yarışması Pakistan'da devlet desteği olmadan kırsal bölgelerde organize edilen ve halk tarafından en çok ilgi gören aktivitelerden biri. CİHAN

Pakistan’da dans yarışmasına yoğun ilgi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×