Husiler Suudi Arabistan'ı Açıkça Tehdit Etti

Yemen'de Husilerin yönetim kurulu üyesi Dayfallah Şami, 'Arabistan kara harekatı kararı verirse Yemen, onların bulundukları son toprak olur. Gazze'ye bombalar atılırken neredeydiler.' dedi.

Husiler Suudi Arabistan'ı Açıkça Tehdit Etti
27 Mart 2015 Cuma 22:49

Yemen'de Husilerin partisi Ansarallah Yönetim Kurulu üyesi Dayfallah Al Şami, Yemen'deki vaziyeti değerlendirdi. Şami, 'Suudi Arabistan kara operasyonuna karar verirse Yemen, onların olduğu son toprak olacak. Birleşik Arap Silahlı Kuvvetleri'nin oluşturulması kararı, hakları çiğnenmiş Arap halklarının menfaatlerini hiç bir biçimde korumuyor. İsrail ordusunun sivilleri bombaladığı Gazze'ye bakın. Nerde Arap ordusu? Nerde birlikleri? Hiçbir Arap ordusu, Filistin halkını kurtarmak istemiyor.' dedi.

ORTADA YALAN HABERLER VAR

Rusya'nın resmi haber ajansı Sputnik Arabic'in haberine göre Suudi Arabistan ve müttefiklerinin sivillerin konutlarını vurduğunu, bayanların ve çocukların yıkıntı altında kalmasına yol açtığını belirten Sami, medyanın ise düzmece haberlerle dolu olduğunu söyledi.

'BULUNDUKLARI SON TOPRAK OLUR'

'Al-Arabiya ve Al-Cezire, Yemen'de silahlı güçlerin üslerinin vurulduğuna dair yalan haberler yapıyor' diyen Sami, şöyle devam etti:

'Yemen hava savunması, bu sabah, başkent Sana yakınlarında bir Suudi harp uçağını vurdu. Suudi Arabistan ve müttefikleri, kara operasyonuna karar verirse, Yemen onlar için, bulundukları son toprak olacak. Onlar için tam bir yenilgi anlamına gelecek. Yemen halkı, hangi silahlara sahip olursa olsun hiç bir düşmanın, topraklarımıza girmesine izin vermez. Her bir erkeğimiz silah kullanabiliyor, her bir erkeğimiz ailesini korumak için düşmana vahşice saldırmayı biliyor. Suudi Arabistan, 2010'da Yemen'de kara operasyonuna girişmişti, fakat kısa zamanda pişman şekilde arka döndü ve uluslararası örgütlerde histerik bir biçimde tehditlere başladı. Bize karşı başlattıkları savaş, yalnızca halkımızı güçlendirdi. Milis güçler ve ordu, tek bir çatı altında birleşti.

ARAP ORDUSU GAZZE'Yİ NEDEN KORUMUYOR

Birleşik Arap Silahlı Kuvvetleri'nin oluşturulması kararı, hakları çiğnenmiş Arap halklarının menfaatlerini hiç bir biçimde korumuyor. İsrail ordusunun sivilleri bombaladığı Gazze'ye bakın. Nerde Arap ordusu? Nerde birlikleri? Hiçbir Arap ordusu, Filistin halkını kurtarmak istemiyor. Şarm El-Şeyh'te birleşen bakanlar, bugün, İsrail'e desteklerini sergilediler. İsrail, bütün Arap uluslarına oranla kendi halkını aşırı daha iyi koruyor.'


Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×