Yunanistan'daki iki Türk albaydan haber alınamıyor

Yunanistan'da bulunan iki Türk Silahlı Kuvvetleri ateşesi albay, aileleriyle birlikte kayıplara karıştı

Yunanistan'daki iki Türk albaydan haber alınamıyor
10 Ağustos 2016 Çarşamba 16:14

Darbe girişiminden sonra Türkiye'de ve yurt dışında görevli FETÖ mensuplarının birçoğu kaçarak izin kaybettirirken yeni firar haberi Yunanistan'dan geldi. Yunanistan'daki iki Türk Silahlı Kuvvetleri ateşesi albayın aileleriyle birlikte kayıplara karıştığı belirtiliyor. 

Türkiye’nin Atina Silahlı Kuvvetler Ataşesi Kurmay Albay İlhan Yaşıtlı ve Deniz Ataşesi Albay Halis Tunç'un aileleri ile birlikte kayıplara karıştığı öne sürüldü.

İki albayın aileleri ile birlikte nerede oldukları konusunda Atina’da herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Hürriyet'in Atina muhabiri Yorgo Kirbaki'nin haberine göre, Türk Dışişleri Bakanlığı 7 Ağustos’ta Yunan Dışişleri Bakanlığı’ndan Albay Yaşıtlı ve Albay Tunç’un akreditasyonlarının iptalini istedi. Yunan Dışişleri Bakanlığı da ayın gün akreditasyon iptalini gerçekleştirdi.

İki albayın ne zaman kayıplara karıştıkları bilinmiyor. Albay Yaşıtlı ve Albay Tunç’un 29 Temmuz’da Atina yakınlarındaki Salamina Deniz Üssü’nde Nato’nun bir devir teslim törenine de davetli olmalarına rağmen katılmadıkları belirlendi. Ataşelerin aileleri ile birlikte toplam 8 kişi oldukları öğrenildi.

Yunan medyası, iki albayın darbecilere yakın oldukları suçlanmalarından korkarak kayıplara karıştıklarını yazdı. Elefteros Tipos gazetesi, albayların İtalya’ya kaçmış olabileceklerini ileri sürdü.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×