Yılın Başarılı Gazetecileri Yarışması'nda AA'ya 6 birincilik ödülü

- DAGC'nin düzenlediği Yılın Başarılı Gazetecileri Yarışması'nda, Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır'da haber, fotoğraf ve görüntü dalında dereceye giren gazetecilere ödülleri verildi - Yarışmada Anadolu Ajansı muhabirleri 6 dalda birincilik ödülü aldı

Google Haberlere Abone ol

ERZURUM (AA) - Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyetinin (DAGC) düzenlediği Yılın Başarılı Gazetecileri Yarışması'nda, Anadolu Ajansı (AA) Erzurum Bölge Müdürlüğü muhabirleri 6 dalda birincilik ödülü aldı.

Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır'da görev yapan gazetecilerin haber, fotoğraf ve görüntülü çalışmalarının değerlendirilmesi ve mesleğe yönelen gençlerin özendirilmesi amacıyla düzenlenen yarışmanın ödül töreni, Palandöken Kayak Merkezi'ndeki Sway Otel'de gerçekleştirildi.

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, törendeki konuşmasında, medyanın çekinmeden, herhangi bir etki altında kalmadan görevini yapan en önemli kurumlardan olduğunu söyledi.

Bölgede 4 ilde valilik yapan birisi olarak mahalli basının gerçeği ve doğruyu halka en hızlı ve doğru şekilde anlatan bir anlayışa sahip olduğunu iyi bildiğini ifade eden Azizoğlu, şöyle konuştu:

"Bugün burada ödül alacak arkadaşlarım çok güzel fotoğraflar ve anlar yakalamışlar, çok güzel konuları haber yapmışlar. Gerçekten birbirinden güzel haberler ortaya çıkmış. Önemli olan şudur, bölgede görev yapan arkadaşlar gerçekten doğruyu vatandaşa en hızlı şekilde anlatıp göstermişlerdir. Bu arkadaşlar vatandaşların doğru haber alma imkanlarına sahip olmalarını sağlamıştır."

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise medyanın bölgenin sorunlarını dile getiren ve sorumluluklarını yerine getiren en önemli kurum olduğunu belirtti.

Medyanın yayın yaptığı kent ve bölgedeki problemleri gündeme getirerek şehirlerdeki kültür ve sosyal hayatı zenginleştirmesinin yanı sıra yöneticilerin daha dikkatli davranmasına yardımcı olduğunu dile getiren Sekmen, "Basın bir iletişim aracı olduğu gibi aynı zamanda toplumsallaştırma aracıdır. 140 yılı aşkın süredir ülkemizin en etkin basın tarihine sahip olan Erzurum medyası kente ve kent kültürüne sahip çıkıp korumak konusunda üzerine düşeni yapmıştır." diye konuştu.

DAGC Başkanı Feridun Fazıl Özsoy da programa sponsor olan kurumlara teşekkür ederek, "Yılda bir kez de olsa başarılı gazetecileri ödüllendirmek istedik. Bu akşam ödül alamayan diğer meslektaşlarımız, bizim gözümüzde ödül alanlar kadar başarılı." diye konuştu.

- AA'ya 6 dalda birincilik ödülü

Yarışmada AA muhabirlerinden Yunus Okur haber dalındaki "Köy Çocuklarını Müzik ve Sporla Okullu Yaptı", Fahrettin Gök yaygın fotoğraf dalındaki "Demokrasi Nöbetleri", Hüseyin Demirci haber fotoğrafı dalındaki "Mehmetçik Kış Mesaisinde", Yakup Bakar haber görüntüsü dalındaki "Kazada Kaybolan Gözünü Aradı", Cüneyt Çelik yaygın haber dalındaki "FETÖ üyeleri önemli bilgileri ekmek arasına saklamış" adlı çalışmalarıyla birincilik, AA kameramanı Sagip Sezginer de yaşam görüntüsü kategorisindeki "Elektrik Arızalarına Atlı Müdahale" çalışmasıyla birincilik ödülüne layık görüldü.

Vefat edip bugün toprağa verilen Erzurumlu gazeteci Sayıl Narmanlıoğlu'nun isminin verildiği yarışmanın ödül töreninde, ayrıca ulusal ve yerel medya çalışanlarına da çeşitli kategorilerde ödüller verildi.

Programa, AK Parti Erzurum milletvekilleri Mustafa Ilıcalı ve Zehra Taşkesenlioğlu, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Aras EDAŞ Genel Müdürü Fikret Akbaş, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Onursal Genel Başkanı Nazmi Bilgin ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile gazeteciler katıldı.

Yorumlar