Ufuk Akçekaya neden öldü? Tokatspor Başkanı Akçekaya öldü mü, neden?

Ufuk Akçekaya neden öldüğü soruları merakla sorulurken Eğitimci Nazmi Arıkan ve şoförünün katil zanlısı, Tokatspor'un eski başkanı Akçekaya'nın ölüp ölmediği de soru işaretleri arasında yer alıyor.

Google Haberlere Abone ol
Ufuk Akçekaya neden öldü? Tokatspor Başkanı

Ufuk Akçekaya neden öldü veya gerçekten öldü mü soruları bu aralar merakla soruluyor. 

Çanakkale'de iki kişiyi öldürmekten yargılanan Tokatspor Kulüp Başkanı Ufuk Akçekaya ile ilgili son dakika yeni bir gelişme yaşandı.

UFUK AKÇKAYA NEDEN ÖLDÜ?

Eğitimci Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker'i öldürme suçundan yargılanan Tokatspor Kulüp Başkanı Ufuk Akçekaya, cezaevinde ölü bulundu.

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları kurucusu Nazmi Arıkan, geçtiğimiz yıl (2022) Temmuz ayında şoförü Şerif Eker ile bayram tatilini geçirmek için geldiği çiftliğinde yaşamını yitirmişti.

13 Temmuz tarihinde Çiftlik çalışanlarının cenazelerini bulduğu Arıkan ve Eker cinayeti soruşturmasında tutuklanan Tokatspor Kulüp Başkanı Ufuk Akçekaya Çanakkale’de yargılanmış ve geçtiğimiz günlerde 'kasten adam öldürme' suçundan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

İzmir Buca Cezaevi’ndeki koğuşunda ölü bulunan Akçekaya'nın intihar ettiği üzerinde duruluyor.

KARAR, 29 MART'TA ÇIKTI

Soruşturma kapsamında çifte cinayetin şüphelisinin Tokatspor Kulüp Başkanı Ufuk Akçekaya olduğu belirlendi. İstanbul'da yakalanıp, tutuklanan Akçekaya hakkında 'tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme' ve 'canavarca hisle veya eziyet çektirerek bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla kasten öldürme' suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle Çanakkale 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Geçen 20 Mart'ta görülen 3'üncü duruşmada savcı mütalaasını verip, Akçekaya için öldürülen Nazmi Arıkan'ı 'tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme', Şerif Eker için ise 'canavarca hisle, eziyet çektirerek ve suç delillerini gizlemek ve yakalanmamak amacıyla öldürme' suçlarından ceza verilmesini istedi.

Mahkeme heyeti geçen 29 Mart'ta kararını verip Ufuk Akçekaya'yı iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Ufuk Akçekaya, kaldığı İzmir'in Buca ilçesi Kırıklar Mahallesi'ndeki 2 No'lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndaki tek kişilik odasında, dün akşam ölü bulundu. Akçekaya'nın kendini asarak yaşamına son verdiği belirlendi. Akçekaya'nın bir de intihar notu bıraktığı öğrenildi.

Ufuk Akçekaya öldü mü? Tokatspor Başkanı Akçekaya
Ufuk Akçekaya tarafından öldürülen eğitimci Nazmi Arıkan

 

NAZMİ ARIKAN KİMDİR?

Nazmi Arıkan fen bilimleri okullarının sahibi ve eğitimci olarak bilinmektedir.

Kendisi 1966 yılında Gümüşhane'de doğmuş ve eğitim hayatına İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünde başlamıştır.

Daha sonra özel okulculuk alanına yönelen Nazmi Arıkan, 1994 yılında ilk özel okulunu İstanbul'da açmıştır.

Türkiye genelinde birçok Fen Bilimleri Okulu'na sahip olan bir eğitimci olarak biliniyordu.

Yorumlar