Turan Kaya kimdir?

Sinop'ta bir şahsın kontrol noktasında kendisini durduran ve ceza yazan Jandarma ekiplerine hakret yağdırmasının ardından sarf ettiği sözler sosyal meydanın gündemine oturdu.

Google Haberlere Abone ol

MHP İlçe Başkanı Turan Kaya kimdir, sorularının sorulmasına neden olan olay Sinop'un Boyabat ilçesinde meydana geldi. 

Jandarma ekipleri tarafından durdurulan ve adının A. Kaya olduğu belirtilen şahıs kendisine ceza yazmasına itiraz ederek ekiplere çirkin küfürler savurdu.

Şahsın tehdit ve hakaretlerinin sosyal medyada yayılmasının ardından vatandaşlar sert tepki gösterdi.

Vatandaşlar görüntülerin hemen ardından "MHP İlçe Başkanı Turan Kaya kimdir" sorularının yanıtını raştırmaya başladı.

Turan Kaya'nın daha önce Milliyetçi Hareket Partisi'nin Vezirköprü ilçe başkanlığı yaptığı ortaya çıktı. MHP Vezirköprü İlçe Başkanlığı ise konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: 

"Basına yansıyan üzücü olay sebebiyle açıklama yapma zarureti hasıl olmuştur. Görevini icra eden Boyabat Jandarma Trafik ekiplerine edep dışı bir üslupla tepki gösteren ve kendisini Milliyetçi Hareket Partisi Vezirköprü İlçe Başkanının yeğeni olarak tanıtan şahsın, ne partimizle ne de ilçe teşkilatımızla herhangi bir bağlantısı ve ilişiği yoktur. Olamaz da..! Yaptığımız araştırmada şahsın 2017 yılında partimizden istifa eden Turan KAYA’nın ismini zikrettiği anlaşılmaktadır. Adli Makamların şahıs hakkında gereğini yerine getireceğinden ve bu konunun takipçisi olacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Görevini icra eden kolluk kuvvetlerimize yapılan bu terbiyesizliği asla tasvip etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. Bu ve benzeri olayların tekrarlanmaması temennisi ile görevli personelimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."

 

Yorumlar