Yılmaz Özdil'in 2 bin 500 TL'lik kitabı çalıntı çıktı

Anıtkabir Derneği Kurulu Üyesi Ali Güler, Yılmaz Özdil'in çok konuşulan 2 bin 500 TL'lik kitabı hakkında kendi makalelerinden birebir kopya olduğunu söyleyerek tepki gösterdi.

Yılmaz Özdil'in 2 bin 500 TL'lik kitabı çalıntı çıktı
31 Ocak 2019 Perşembe 09:21

Anıtkabir Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ali Güler, Yılmaz Özdil'in satışa sunduğu 'Mustafa Kemal' kitabı ile ilgili konuştu. Ali Güler, kitabın kendi makalelerinden birebir kopyalandığını söyleyerek tepkisini dile getirdi.

Kaynakçasız birebir kopyaladı

Yılmaz Özdil'in çıkarttığı 1881 limitli kitabının 2 bin 500 liraya satılması bir yana, en çok gündem olan konulardan biri de kitabın kaynakçasız oluşuydu.

Kitabın içindeki bilgilerin teyidi noktasında birçok soru işareti sosyal medyada tartışma konusu olurken, Anıtkabir Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ali Güler, Yılmaz Özdil'in kitabındaki bilgilerin derneğin makalelerinden atıfsız ve kaynakçasız olarak birebir kopyalandığını açıkladı.

Üzerinde 10 yıl çalıştık demişti

Güler, "Yılmaz Özdil'in 498 sayfalık kitabında bizim eser ve makalelerimizden alınan ve ismimizden bahsedilmeyen, atıf yapılmayan, kaynakçada gösterilmeyen o kadar çok bilgi ve belge var ki... Sadece çok temel ve bariz olan 'aşırmaları' sizlerle paylaşmak istiyorum" paylaşımıyla Özdil'in makalelerinden kullandığı kısımları paylaştı. Özdil, kitabı için "Üzerinde 10 yıl çalıştık" ifadelerini kullanmıştı.


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsin

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×