AK Parti, MHP ile işbirliğinin ismini açıkladı

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Bahçeli ile yapılan görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, Milli Mutabakat'ın ilk adımının atıldığını söyledi

AK Parti, MHP ile işbirliğinin ismini açıkladı
11 Ocak 2018 Perşembe 13:38

Sonhaberler | Haber Merkezi

AK Parti ile MHP arasında 2019 seçimleri başta olmak üzere birçok alanda işbirliğine hazırlandığı belirtiliyor. İlk adımı dün atılan işbirliğine AK Parti'den "Milli Mutabakat" adı verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde 21 ilden 54 milletvekili ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden AK Parti Genel Başkanı olmasının ardından, milletvekilleri ile 3. kez bir araya gelmiş oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vekillerle toplantısına ilişkin açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal şunları söyledi: Milletvekillerimiz düşüncelerini paylaştılar. 24 milletvekilimiz söz istedi ve yaklaşık 2 saat süren toplantıda 13 milletvekilimiz konuşabildi. Kalan 11 milletvekilimiz de önümüzdeki toplantıda söz hakları baki olmak üzere az önce toplantımızı bitirdik. Bu konu uzunca bir zamandan beri Türkiye'nin gündeminde. 15 Temmuz sonrası Türkiye'nin sürdürdüğü 4 terör örgütü ile mücadelesi var. Sınır güvenlği, sınır illerini korumak için, Suriye ve Irak'ta sürdürdüğü ciddi bir mücadele var. Fırat Kalkanı Harekatı gibi, Kuzey Irak'taki zaman zaman ortaya çıkan harekat gibi. Türkiye bir milli mücadele veriyor. Biz ittifakı bir milli mutabakat meselesi olarak görüyoruz. Sayın Devlet Bahçeli ve MHP ile yürüttüğümüz görüşmeler büyük bir milli mutabakatın ilk adımı mesabesindedir. 

ÜÇER KİŞİDEN OLUŞACAK BİR KOMİSYON KURULACAK

Önümüzdeki süreçte oluşturulacak olan komisyonlar aracılığıyla bu mesele teknik olarak çalıştırılacaktır. AK Parti uyum yasaları çerçevesinde ittifak konusunu çalışmaktadır. Başlangıç olarak AK Parti ve MHP'nin bu çalışmayı sürdürmek için 3'er kişiden olulşacak bir komisyon kurulması düşünülmektedir. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×