Esra Ersoy neden tutuklandı?

Esra Ersoy neden tutuklandı, ne ile suçlanıyor, suçlandığı konu nedir, ne olmuştu?

Google Haberlere Abone ol
Esra Ersoy neden tutuklandı?

Esra Ersoy neden tutuklandı, ne ile suçlanıyor, suçlandığı konu nedir, ne olmuştu? Esra Ersoy kimdir, nerelidir, neden cezaevine gönderildi? 

İşte Esra Ersoy olayı ve perde arkası:

Türkiye günlerdir, reşit olmayan bir çocuğun kamuoyunda ünlü bir kadın tarafından cinsel istismara uğraması konusunu tartışıyor. Tartışmaların hedefindeki isim ise uzun süredir çeşitli sebeplerle sık sık magazin dünyasında gündeme gelen bir isimdir. Kamuoyunda "Ciciş Kardeşler" adıyla tanınan Esra & Ceyda kardeşlerden Esra Ersoy, cinsel istismar suçlamasıyla tutuklandı. Esra Ersoy hakkında bilgiler ve istismar davası sabahtan beri en çok merask edilen konuların arasında yer alıyor. 

Esra Ersoy neden tutuklandı?
Esra Ersoy neden tutuklandı?

 

Dava dosyasına göre Esra Ersoy, geçen yıl Bodrum'da ailesinin kiraladığı konutta tatil yapan 13 yaşındaki S.B.'nin yalnız olduğu sırada evin kapısını çaldı. Ersoy, S.B.'ye erkek arkadaşından kaçtığını söyleyerek eve girdi. Bir süre sonra Ersoy, S.B'.nin evinde uyuşturucu hap aldı. Aldığı hapın etkisiyle, “Kaç kişi benimle birlikte olmak için para teklif ediyor, senden para istemiyorum" diyen Ersoy, daha sonra S.B.'ye tacizde bulundu. Bir süre sonra S.B'nin annesi kapıya geldi.

Ersoy, S.B.'ye annesi kapıyı açtığında bunun bir kamera şakası olduğunu söylemesini istedi. Kendisini tanıtan ve ünlü biri olduğunu söyleyen Ersoy, bir süre sonra annenin eve girmesiyle konutu terk etti. S.B.’de annesine başına gelenleri anlattı. Bunun üzerine aile karakola giderek şikayetçi oldu. Şikayet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında ifadesi alınan Ersoy, taciz iddiasını reddederken eve girdiğini kabul etti.

Mahkeme yargılama sonucunda Ersoy'u, 'çocuğun cinsel istismarı' suçunu işlediğinin sabit olduğu gerekçesiyle 8 yıl hapse mahkum etti. Ersoy'un işlediği diğer suçun 'tehdit' değil 'tehdit kullanmak suretiyle konut dokunulmazlığını ihlal' suçunu oluşturduğuna hükmeden mahkeme, sanığa bu suçtan da 2 yıl 1 ay hapis cezası verdi. Ersoy'a toplamda 10 yıl 1 ay hapis cezası veren mahkeme ayrıca tutuklanması için yakalama kararı çıkardı.

Esra Ersoy, bir süre önce “basit yaralama” suçundan tutuklu bulunduğu Hendek Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndan Covid-19 salgını nedeniyle ikametinin bulunduğu karakola imza vermek şartıyla süreli olarak tahliye edilmişti.

Bu kapsamda imza atmak için dün akşam saatlerinde Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Etiler Şehit Naci Soydan Polis Merkezi Amirliği'ne gelen Esra Ersoy, hakkında bulunan yakalama kararı nedeniyle gözaltına alındı.

ESRA ERSOY KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Esra Ersoy, 21 Haziran 1985 yılında Mersin’de doğdu. Lise eğitimini Mersin’de tamamlayan Esra Ersoy, üniversiteyi Ankara'da okudu. Ankara‘da Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olan Esra Ersoy, kardeşi Ceyda Ersoy ile birlikte Ciciş Kardeşler olarak anılıyor.

Esra Ersoy ve Ceyda Ersoy yapımcılığını Fatih Aksoy, yönetmenliğini Kartal Tibet‘in yaptığı 2008 yapımı “Hayat Güzeldir” adlı dizi filmde rol almıştır.


 

Yorumlar