Efsaneler gençleri spora yönlendirecek

- Gençlik ve Spor Bakanlığının "Spor ile Hayata Bağlan" projesi için sahaya çıkan eski futbolcular Oğuz Çetin, Tanju Çolak, Hasan Şaş, Hami Mandıralı ve Semih Yuvakuran, bağımlılığa karşı "sporu" işaret etti - Semih Yuvakuran: "Böyle projelerde sürekli yer alıyoruz" - Tanju Çolak: "Yarınlar bu çocukların" - Oğuz Çetin: "Futbolu burada da bağımlılık konusunda farkındalık oluşturmak için konuşturacağız" - Hasan Şaş: "Her gencimizin sahada, sokakta olması lazım" - Hami Mandıralı: "Umarım hayata dört elle sarılırlar"

Google Haberlere Abone ol
Efsaneler gençleri spora yönlendirecek


ANKARA (AA) - MUSA SAMUR - Gençlik ve Spor Bakanlığının bağımlılıkla mücadele için başlattığı "Spor ile Hayata Bağlan" projesi futbolun efsane yıldızlarını yeşil sahaya yeniden çıkardı.

Bakanlık tarafından ilk olarak Ankara Altındağ bölgesi için başlatılan projeye destek veren eski futbolcular Oğuz Çetin, Tanju Çolak, Hasan Şaş, Hami Mandıralı ve Semih Yuvakuran, AA muhabirine yaptıkları değerlendirmede, bağımlılıkla mücadelede sporun önemine işaret etti.

Galatasaray ve Fenerbahçe'de forma giyen Semih Yuvakuran, sosyal projelerin önemine vurgu yaparak, "Böyle projelerde sürekli yer alıyoruz. Bu da bir ayağı diyelim. Bir faydamız oluyorsa ne mutlu bize. Herkesi spora yönlendirelim ki bağımlılıktan kurtulsunlar. Spora bağımlı olsunlar." diye konuştu.

Semih Yuvakuran gibi Galatasaray ve Fenerbahçe'de oynayan Tanju Çolak, projenin önemli ve değerli olduğunu söyledi.

Futbol adına önemli isimlerin bağımlılık ve kötü alışkanlıklarla mücadele için projeye destek verdiğini dile getiren Çolak, "Burada olmak zorundayız. Yarınlar bu çocukların." dedi.

Bağımlılıkla mücadele eden çocuklara kötü alışkanlıklarından kurtulabilmeleri için destek olmaları gerektiğini belirten Çolak, şöyle devam etti:

"Bizim sahip çıkmamız, destek vermemiz lazım, kötü alışkanlıklardan uzak tutmamız lazım ki bağımlılıktan kurtulsunlar. Bunun devamını getirmemiz de çok önemli. Onlara değer verdiğimizi göstermemiz kucaklamamız, kıymetli olduklarını göstermemiz lazım. Bunun sonucunda da farkındalık ortaya çıksın. Bağımlılıktan, kötü alışkanlıktan kurtulmanın yeri, futbol sahalarıdır. Herkesi spor yapmaya davet ediyorum."

- "Farkındalık oluşturmak adına önemli"


Yıllarca Fenerbahçe'nin kaptanlığını yapan, teknik direktör Oğuz Çetin, bakanlığın sosyal projelerine katkı vermeye çalıştıklarını dile getirdi.

Her güzel projenin mutlaka amacına ulaşacağına inandığını vurgulayan Çetin, "Bağımlılıkla mücadele için yapılan bu tür projeler farkındalık oluşturmak adına çok önemli. Bu konuda bize bilgi gelince biz de atladık İstanbul'dan geldik. Burada görünmek ve bu konuda ses getirip insanların dikkatini çekmek istiyoruz. Futbolu burada da bağımlılık konusunda farkındalık oluşturmak için konuşturacağız." ifadelerini kullandı.


- Dijital ortam ve uyuşturucu uyarısı


Eski milli futbolculardan Hasan Şaş ise gençleri dijital ortam ve uyuşturucudan uzak durmaları konusunda uyardı.

Gençlerin sporla ilgilenmesini istediklerini belirten Hasan Şaş, "Bu farkındalığı oluşturmak için Gençlik ve Spor Bakanlığımızla buradayız. Her gencimizin sahada, sokakta olması lazım. Dijital ortamdan uyuşturucudan kaçınması lazım, tek dileğimiz bu. Farkındalık sağlayabilirsek ne mutlu bize." diye konuştu.

Projenin gençleri hayata kazandırma adına önemli bir organizasyon olduğuna dikkati çeken teknik direktör Hami Mandıralı da "İnşallah konuşarak, sarılarak, sohbet ederek gençlere bir katkımız olur. Umarım hayata dört elle sarılırlar." ifadelerini kullandı.

Yorumlar