BM Genel Sekreteri de Erbaş'ın duasına eşlik etti

BM Genel Sekreteri Guterres de, ABD'de Türkevi binasının açılışında Ali Erbaş tarafından yapılan duaya eşlik etti.

Google Haberlere Abone ol

Türkiye'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği ile New York Başkonsolosluğu'nun yer alacağı yeni Türkevi binası ABD'de hizmete girdi. Binanın açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Açılış programına Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres de katıldı.

BM Genel Sekreteri de Erbaş'ın duasına eşlik etti
BM Genel Sekreteri de Erbaş'ın duasına eşlik etti

 

Erdoğan ve Guterres'in de katılımıyla kesilen kurdelenin ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş dua etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında oturan Guterres'de el açıp duaya katıldı.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres de açılışta bir konuşma yaptı. Türkiye'nin sığınmacıların korunması konusunda büyük bir cömertlik gösterdiğini belirten Guterres,

"Türkiye'nin sığınmacılara yönelik muazzam cömertliğine şahsen aşinayım. İnsanların korunmasına verdiğiniz destek için içten takdirlerimi sunarım" ifadelerini kullandı.

Guterres, Türkevi'nin açılışına katılmanın ve BM ile Türkiye arasında devam eden mükemmel işbirliğini tanımanın büyük bir mutluluk olduğunu belirtti. Guterres sözlerine şöyle devam etti;

"Pek çok kişinin izlemesi gereken bir örnek. Türkiye'nin arabuluculuk çabalarına yönelik istikrarlı desteğini memnuniyetle karşılıyorum"


 

Yorumlar