Begüm Özkan kimdir, nerelidir, kaç yaşında, mesleği nedir?

Begüm Özkan kimdir, nerelidir, kaç yaşında, mesleği nedir, ne iş yapıyor soruları Galatasaray taraftarınca bu aralar merakla soruluyor. Galatasaray'da başkanlık yarışı henüz başlamadan ortaya atılan isimler konuşuluyor.

Google Haberlere Abone ol
Begüm Özkan kimdir, nerelidir, kaç yaşında, meslek

Begüm Özkan kimdir, nerelidir, uzmanlık alanı nedir, kaç yaşında, mesleği nedir, ne iş yapıyor soruları Galatasaray taraftarınca bu aralar merakla soruluyor. Galatasaray'da başkanlık yarışı henüz başlamadan ortaya atılan isimler konuşuluyor.

Galatasaray'ın başkanlık seçimleri henüz başlamadı ancak adaylar ortaya çıkmaya başladı. Aday olduğunu açıklayan isimlerden biri de Begüm Özkan oldu. Peki, Begüm Özkan kimdir, nerelidir, kaç yaşında, mesleği nedir, ne iş yapıyor?

Avukat Begüm Özkan çoğunluğu kadınlardan kurulu bir listeyle sandığa gitme kararı aldı.

20 Ocak’ta gerçekleştirilecek Galatasaray Olağanüstü Genel Kurulu öncesi sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Skor’un haberine göre; sarı-kırmızılı camianın tanınan isimlerinden Avukat Begüm Özkan, ‘pembe devrim'i başlattı. Başkanlığa adaylığını koyma kararı alan Özkan, büyük bölümü kadınlardan oluşan bir liste ile sandığa gidiyor.

Listede, camianın önde gelen ve branşlarında tanınmış isimler bulunuyor. Kendilerine, ‘Galatasaray Gönüllüleri' diyen Begüm Özkan ve beraberindeki üyeler, ‘yönetimde eşitlik' ve ‘yuvayı dişi kuş yapar' sloganları ile yola çıktı.

Adaylık için gereken 100 imzayı toplayan Özkan, resmi başvuruyu perşembe günü yapacak.

Sarı kırmızılı kulüpte ilk kez bu şekilde bir kadın inisiyatifi öne çıktı. ‘Yeter, söz kadınların' diyen Begüm Özkan; Adnan Polat, Ünal Aysal ve Dursun Özbek'e yaptığı muhalefetle tanınıyor.

2011'deki olaylı mali genel kurulda divan kurulunda yer alıp Adnan Polat'ın ibrasızlığına şerh koyan Değirmencioğlu, o dönemde “Kulübü mahkemelere taşıdı” şeklinde eleştiri almıştı.

Başarılı hukukçu, 25 Mart 2017'deki mali genel kuruldaki ‘sert eleştiri'leri gerekçesiyle üyelikten ihraç istemiyle disipline sevk edilmiş ancak gelen tepkiler sonrası yönetim geri adım atmıştı.


 

Yorumlar