Kayserili sporcular yüzmede İtalya’dan madalyalarla döndü

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Turkcell’in ortaklaşa başlattığı Yüzme Olimpik Merkezler kapsamında 2013 yılı Haziran ayında hizmete giren ve İtalyan Corrado Rosso ile çalışmaya başlayan Kayseri Olimpik Perfor.

Kayserili sporcular yüzmede İtalya’dan madalyalarla döndü
18 Şubat 2014 Salı 13:13

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Turkcell’in ortaklaşa başlattığı Yüzme Olimpik Merkezler kapsamında 2013 yılı Haziran ayında hizmete giren ve İtalyan Corrado Rosso ile çalışmaya başlayan Kayseri Olimpik Performans Merkezi'nden (OPM) madalyalar gelmeye başladı.

Aralık ayında yapılan Türkiye Yıldızlar Şampiyonasında Bora Yağan 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya alarak Kayseri'den Türkiye şampiyonalarında madalya alan ilk sporcu olmuştu. Proje kapsamında sporcuların hem uluslararası deneyim, hem de yarış tecrübesini artırmak amacı ile Kayseri OPM’den 9 sporcu 14-16 Şubat 2014 tarihlerinde İtalya’da düzenlenen 38 Carnevale Yüzme Turnuvası'na katıldı.

Turnuvaya katılan sporculardan Fatma Sude Yıldız (2002 Doğumlu) ilk uluslararası yarışmasında 1 altın, 2 gümüş madalya aldı ve 100 m kurbağalamada 1.16.16 derecesi ile oyunlar rekoru kırarak altın madalya kazandı. Aynı şampiyonada Bora Yağan da 1 gümüş ve 1 bronz madalya aldı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×