Galatasaray Spor Kulübü: 17 Haziran duruşumuz sürecektir

Galatasaray Spor Kulübü'nden bugün yapılan açıklamada yarın oynanacak olan play off final serisi 7. maçına çıkmama kararının günlük alınmadığını ve kararlarının arkasında olduklarını açıklandı.Sarı kırmızılı kulübün resmi...

Galatasaray Spor Kulübü: 17 Haziran duruşumuz sürecektir
18 Haziran 2014 Çarşamba 16:48

Galatasaray Spor Kulübü'nden bugün yapılan açıklamada yarın oynanacak olan play off final serisi 7. maçına çıkmama kararının günlük alınmadığını ve kararlarının arkasında olduklarını açıklandı.

Sarı kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Galatasaray Spor Kulübü'nün dün yaptığı tarihi açıklamanın sadece bir güne özel ve bir maçla ilgili tavır olmadığını herkesin bilmesini istiyoruz. Kararlarımızın arkasındayız." denilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye'de her alanda sporun öncüsü olan Galatasaray, sporda adaletli ve ahlaklı bir düzenin kurulması için üzerine düşeni yapmaya devam edecektir.

17 Haziran açıklamamızda yer alan, Erkek ve Kadın Basketbol takımlarımızın önümüzdeki sezon lig yarışından çekilmesi seçeneği dahil başka adımların ilgili kurullarımızda değerlendirileceği hususu da; bu bağlamda ciddi bir uyarı olarak alınmalıdır.

Galatasaray Spor Kulübü'nün bu şubelerimizi kapatmak ve küçültmek gibi bir düşüncesi asla olmamıştır ve olmayacaktır. Bütün mücadelemiz, Türk sporunun ona zarar verenlerden arınması içindir.

Ahlaklı ve adaletli bir spor düzeninde, Galatasaray Erkek ve Kadın Basketbol takımları da, her branştaki sporcularımız da Türkiye'ye yeni ve onurlu zaferler armağan edecektir."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×