Fury'nin emeklilik kararı üç saat sürdü

- Emekli olduğunu açıklayan ağır sıklet boks şampiyonu Fury: "Bir yere gitmiyorum. Medyanın nasıl olduğunu size gösterdim"

Fury'nin emeklilik kararı üç saat sürdü
03 Ekim 2016 Pazartesi 22:01


LONDRA (AA) - Ağır sıklet boks şampiyonu İngiliz sporcu Tyson Fury, emekli olduğunu açıklamasından üç saat sonra kararını değiştirdiğini duyurdu.

Dünya Boks Birliği (WBA) ile Dünya Boks Organizasyonunun (WBO) ağır sıklet boks şampiyonu unvanını elinde tutan ve sosyal medya hesabından bugün yaptığı açıklamada emekli olduğunu duyuran 28 yaşındaki Fury, üç saat sonra yeni paylaşımlarda bulunarak kararını değiştirdi.

Fury, "Bir yere gitmiyorum. Medyanın nasıl olduğunu size gösterdim. İyileşir iyileşmez benim olanı, ağır sıklet tahtımı savunacağım. Doğru yardımı alıyorum ve eskisinden çok daha güçlü geri döneceğim. Beni durdurana aşk olsun." ifadelerini kullandı.

Ekim ayında Manchester kentinde Wladimir Klitschko ile yapacağı unvan maçından çekilen Fury'den geçen ay alınan örneklerde uyuşturucu madde çıkmıştı. İngiliz boksörün pozitif çıkan A numunesiyle ilgili bilgilendirildiği ve kemerlerini kaybedebileceği basına yansımıştı.

Geçen yıl da hakkındaki iddialar nedeniyle Birleşik Krallık Anti Doping Ajansı tarafından Fury ile ilgili inceleme başlatılmış, 28 yaşındaki boksör yanlış bir şey yapmadığını savunmuştu.

Fury, sosyal medya hesabından yaptığı ilk açıklamada, "Boks, hayatımda yer alan en üzücü şey. Ben en iyiyim ve aynı zamanda emekli oldum." sözlerine yer vermişti.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×