Fatih World Cup 4'de şampiyon takım kupasına kavuştu

Fatih Üniversitesi'nin düzenlediği 'Fatih World Cup 4 Futbol Şamiyonası'nda dereceye giren takımlar, düzenlenen törenle kupa ve madalyalarını aldı.

Fatih World Cup 4'de şampiyon takım kupasına kavuştu
25 Mart 2014 Salı 17:48

Fatih Üniversitesi'nin düzenlediği 'Fatih World Cup 4 Futbol Şamiyonası'nda dereceye giren takımlar, düzenlenen törenle kupa ve madalyalarını aldı.

Üniversite'nin Büyükçekmece'deki yerleşkesinde gerçekleştirilen ödül törenine Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan, Kosova İstanbul Başkonsolosu Rahim Morina, Beşiktaş Kulübü eski başkanlarından Serdar Bilgili, Beşiktaş'ın eski yöneticilerinde İhsan Kalkavan, eski futbolcular Mert Korkmaz, Ömer Çatkıç, Zafer Biryol ve Ersin Güreler katıldı.

Orgnizasyonda Türkiye, 4. olurken, kupaya ilk kez bu yıl katılan İngiltere şampiyon oldu. Şampiyon takım kupasını İhsan Kalkavan'ın elinden aldı. Şampiyonayı Mali ikinci sırada, Azerbaycan ise üçüncü sırada tamamladı.

Bu arada törende geçen sene hayatını kaybeten Zaman Gazetesi yazarı Hacı Hasdemir'e yılın vefa ödülü verildi. Ödülü, Hasdemir'in anısına gazetenin genel yayın müdür yardımcısı Mehmet Kamış aldı.

FATİH WORLD CUP 4’TE ŞAMPİYON İNGİLTERE OLDU

Fatih Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen ‘Fatih World Cup 4’ futbol turnuvasında İngiltere şampiyonluk kupasının sahibi oldu. Spor ve iş dünyasından birçok kişinin yer aldığı törene Kosova İstanbul Başkonsolosu Rrahim Morine, Beşiktaş Eski Başkanı Serdar Bilgili, İşadamı İhsan Kalkavan, eski futbolculardan Mert Korkmaz, Ömer Çatkıç ve Zafer Biryol gibi isimler katıldı. Görkemli bir organizasyonun yapıldığı törende ateş gösterileri ise büyük beğeni topladı.

Dünyanın 114 farklı ülkesinden 1556 uluslararası öğrencisi bulunan Fatih Üniversitesi, Fatih World Cup Futbol Turnuvasının bu yıl 4.’sünü gerçekleştirdi. 24 ülke takımının katılımı ile yapılan mini dünya turnuvasının şampiyonu ise finalde Mali’yi yenen İngiltere oldu. Çeşitli görsel şovların yapıldığı kupa törenine spor ve iş dünyasından çeşitli isimler katıldı.

Organizasyon ‘Spor Basını Vefa Ödülü’ne geçtiğimiz aylarda vefat eden Spor Muhabiri Hacı Hasdemir layık görüldü. Ödülü alan Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Mehmet Kamış, "Bu ödülü almak içimi acıtıyor. Çok merhametli ve iyi bir insandı. 1996 yılından bu yana çalıştığım Hacı kardeşimi bütün basın camiası hep çok güzel hatırlayacak." dedi.

"BAŞARIYA GİDEN YOL PASLAŞMAKTAN GEÇER"

Törende konuşan Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan, futbolun birlikte hareket gerektiren spor olduğuna değindi. Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ı ziyareti sırasında yaşadığı bir anıyı da paylaşan Rektör Tekalan şöyle konuştu:

"Hayatın her alanında paylaşım gereklidir. Futbolda bu daha geçerli bir kuraldır. Turgut Özal'ı ziyarete gitmiştik. O sırada Rahmetli Özal Bandırma Sporlu futbolcuları kabul etmişti. Futbolun 90 dakika boyunca 22 futbolcuyla oynandığını ve her futbolcuya 4 dakika düştüğünü söyledikten sonra, 'Bizim futbolcularımız topu ayağında çok tutuyorlar' dedi ve başarı için paslaşmak gerektiğine değindi. Hakikaten öyle, başarıya giden her yolda paslaşmak ve birlikte hareket etmek esastır."

Kosova İstanbul Başkonsolosu Rrahim Morine ise Fatih Üniversitesinde gördüğü manzaranın çok kültürlü bir dünya üniversitesi manzarası olduğunu ifade etti. İşadamı İhsan Kalkavan da böylesine renkli ve büyük bir organizasyonda yer almaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Fatih World Cup 4 Futbol Turnuvası Kupa Töreninde çok renkli anlar da yaşandı. Sahneye çıkan ‘Fire Storm’ grubu yaptıkları mükemmel ateş şovu performansları ile seyircilerden büyük alkış topladı. Program eski futbolcu ve katılımcıların hatıra fotoğrafı çekilmelerinin ardından sona erdi.
CİHAN

Fatih World Cup 4'de şampiyon takım kupasına kavuştu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×