Sağlık Bakanı: Musul’da şu ana kadar sonuçlanmış bir durum yok

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Irak’ın Musul kentinde Türk Konsolosluğunun işgali ve Dışişleri Bakanlığı görevlilerinin rehin alınması olayında şu ana kadar sonuçlanmış bir durumun olmadığını söyledi.Edirne Valiliği ziyaretinde...

Sağlık Bakanı: Musul’da şu ana kadar sonuçlanmış bir durum yok
12 Haziran 2014 Perşembe 11:08

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Irak’ın Musul kentinde Türk Konsolosluğunun işgali ve Dışişleri Bakanlığı görevlilerinin rehin alınması olayında şu ana kadar sonuçlanmış bir durumun olmadığını söyledi.

Edirne Valiliği ziyaretinde basın mensuplarının konuyla ilgili sorularını cevaplandıran Müezzinoğlu, Dışişleri Bakanlığı görevlilerinin Musul Valiliği’nde alıkonulduğunu belirtti.

Türkiye, hükümet ve devlet olarak olayı kınadıklarını ve lanetlediklerini vurgulayan Müezzzinoğlu, “Olayın sıkıntısız bir çözüme ulaşması için de gerekli çalışmaları Cumhurbaşkanımızın da başkanlığında devam ediyor.” dedi. Şu ana kadar sonuçlanmış bir durumun olmadığını dile getiren Bakan, sonuç alınacak çalışmaların hızlı bir şekilde yapıldığını kaydetti. Dışişleri Bakanı’nın Amerika Birleşik Devletleri’nden döndüğünü ifade eden Müezzinoğlu, gelişmeleri yakından takip ettiklerini dile getirdi.

Olayın herhangi bir sıkıntı yaşanmadan sonuçlanmasını umduklarını açıklayan Müezzinoğlu şunları söyledi: “Şu anda benim bu konuda stratejik bir cümle kullanmam çok doğru olmaz. Koşulları bizim uzaktan yorumlamamız çok doğru değil. Bunların analizi geriye dönük olarak yapılır. Bizim için şu anda önemli olan buradaki vatandaşlarımızın sağ salim teslim almak ve ülkemize getirmek. Ondan sonraki hesaplaşmayı değerlendirmeyi yaparız.”

Diyarbakır’da yaşanan bayrak indirme olayını değerlendiren Müezzinoğlu, ay yıldızlı bayrağın altında yaşamaktan onur duymayanları milletçe kınadıklarını vurguladı. Ay yıldızlı bayrağa uzanan eli kırmak ve onlara hak ettikleri bedeli ödetmenin bu milletin ve devletin görevi ve sorumluluğu olduğunu vurgulayan Bakan Müezzinoğlu, bayrağı indirenin ne en kısa sürede hak ettiği sonuçla muhatap olacağını dile getirdi. CİHAN

Sağlık Bakanı: Musul’da şu ana kadar sonuçlanmış bir durum yok


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×