PKK Belçika'da Kürt kökenli vatandaşı öldürdü

PKK, Belçika'da Mardin nüfusuna kayıtlı Mehmet Salih Kaya'yı katletti. Kaya'nın naaş Mardin'de toprağa verildi

PKK Belçika'da Kürt kökenli vatandaşı öldürdü
22 Mayıs 2016 Pazar 22:59

PKK, Belçika'da Kürt kökenli bir Türkiye vatandaşını katletti. Belçika’nın Charleroi kentinde öldürülen Mehmet Salih Kaya, Mardin’in Dargeçit (Kerboran) ilçesine bağlı Altınoluk (Gêra Cafer) köyünde gözyaşları içerisinde defnedildi.

Belçika’dan İstanbul’a ve oradan da Batman Havalimanına uçakla getirilen Mehmet Salih Kaya’nın cenazesi yakınları tarafından  alınarak konvoy halinde Mardin’in Dargeçit (Kerboran) ilçesine bağlı Altınoluk (Gêra Cafer) köyüne getirildi. PKK’lilerce katledilen Mehmet Salih Kaya’nın cenazesine, babası Abdurrahman Kaya, anne Delal Kaya, ailesi, yakınları, köylüler ve merhumun sevenleri katıldı.

İLKHA'nın haberine göre Kaya, sevenleri tarafından gözyaşları içerisinde salâvatlar getirilerek, köy mezarlığında defnedildi.

Mezarlık üzerinde bir konuşma yapan Molla Beşir Şimşek, Mehmet Salih Kaya’nın kimseye zararının dokunmadığını belirterek, “Mehmet Salih Kaya kardeşimiz iman ehli olduğu için ve dinine sahip çıktığı için şehit edildi. Herkes bir gün ölecek. Kâfirler de, zalimler de, herkes bir gün ölecektir. Ya bu kabrimiz amelimize göre cennet bahçesi olur, ya da cehennem çukurundan bir çukur olacaktır. Herkes bu çukura girecektir. Herkes bunun için hesabını yapsın. Muhakkak Allah herkesin hakkını tas tamam verecektir. Bizler Salih Kaya’nın şehit olduğuna inanıyoruz. Şehitlik ölmek değildir.” dedi.

Dört sene önce Belçika’ya çalışmak için gittiğini söyleyen Merhum Salih Kaya’nın kardeşi Mehmet Kaya, “Kardeşim Belçika’da kalleşçe ve hain bir şekilde hıyanet çetesine bağlı çeteler tarafından vuruldu. Herkes şahittir ki, kardeşimin kimseye zararı dokunmamıştır. Kardeşimin kimseye zararı olmamıştır. Kardeşim sadece işi ve imanıyla, Kur’an’ıyla uğraşan birisiydi. Her Mayıs ayında illaki bizim köye bir yas düşmüştür. Bu köyde yaklaşık 14’üncü şehidi verdik.” diye konuştu.

Yetkililerin kardeşi Salih Kaya’nın katillerini yakalamasını isteyen ağabey Kaya, “Yetkililerden bu işin peşini bırakmamasını istiyoruz. Kardeşimin katledilmesi bir organizasyona benziyor. Kör bir cephede kardeşimin önünü kesmişler ve katletmişler.” ifadelerini kullandı.

Merhum Salih Kaya’nın ailesi taziyeleri, köydeki taziye evinde kabul ediyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×