MHP'li Topçu: Vekillerin Başbakan'a söylediği sözler şirktir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Hayrettin Karaman'a ödül verildiği gecede sarf ettiği sözleri eleştirerek, “Kendi vekillerinin kendisi hakkında dile getirdikleri sözlere baksın.

MHP'li Topçu: Vekillerin Başbakan'a söylediği sözler şirktir
27 Ocak 2014 Pazartesi 16:38

MHP Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Hayrettin Karaman'a ödül verildiği gecede sarf ettiği sözleri eleştirerek, “Kendi vekillerinin kendisi hakkında dile getirdikleri sözlere baksın. Bu cümleler şirktir. Bunları kabul etmiyoruz. Şeyh uçmaz mürit uçurur.” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili, Türkiye - Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Türk Grubu Üyesi Prof. Dr. Zuhal Topçu, Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ülke gündemine değinen Topçu, Avrupa Birliği’nin yaşanan gelişmelerden rahatsız olduğunu dile getirdi.

"BAŞBAKAN NE YAPTIĞINI BİLMİYOR"

Başbakan Erdoğan'ın TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz'ın açıklamalarını vatan hainliği olarak yorumlamasını eleştiren Zuhal Topçu, “Bir iş adamın yabancı sermaye gelmez demesi çok normal. O söylemler kendi iç dünyasını yansıtıyor. Bu şekilde kutuplaşmanın devam ettiği ve bu politikasını devam ettireceğe benziyor. Bendensin ya da ötekindensin, işte vatan hainisin, bu millete bu kadar keskin bir nefret söyleminin kullanılması hiç hoş değil. Biz aylardır Başbakan'ın nefret söylemiyle bu ülkeyi kutuplaştırdığını 7K ile açıklamıştık. Ülke bu halde. Kendisi ne yaptığını bilmiyor.” ifadelerini kullandı.

“ULUSLAR ARASI İLİŞKİLER NOKTASINDA SIFIR NOKTASINDAYIZ”

Dış politikada gelinen noktayı değerlendiren Topçu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Uluslar arası ilişkiler boyutunda gerçekten sıfır noktasındayız. Herkesle kavgalıyız. İsrail-Filistin, İran, Irak, Suriye bütün bunlara bakıldığında ülke sıkışmış durumda. Bu sıkışmanın zemini de uyguladığı bu politikalar yüzünden. İran’la para aklama gibi durumlar var. Bunlar da ortaya çıkacaktır. Daha neler ortaya çıkacak. Yazık bu ülkeye yazık. Bu ülke artık onları gönderecek.”

YOLSUZLUĞA FETVA VERİLMESİ

Hayrettin Karaman'ın yolsuzluk fetvası olarak nitelendirilen açıklamalarının ardından kendisine ödül verildiği gecede Başbakan'ın din alimlerine yönelik sarf ettiği sözleri eleştiren MHP Genel Başkan Yardımcısı, “En doğru kararı millet verir. Siz ödül de verseniz bu değişmez. Biz inanan insanlarız. Biz biliyoruz ki öbür dünyada hesap vereceğiz. Hayrettin Karaman yolsuzluğa fetva verdi diye o yolsuzluk bizim için yolsuzluk olmaktan çıkmaz. Özellikle 2008 yılından beri 'Fetret Devri' yaşandığını söylüyoruz. Sahte peygamberler, sahte veliler demek yerine şapkasını önüne koyması lazım. Kendi vekillerinin kendisi hakkında dile getirdikleri bir şirktir. Bunları kabul etmiyoruz. Şeyh uçmaz mürit uçurur.” dedi. CİHAN

MHP'li Topçu: Vekillerin Başbakan'a söylediği sözler şirktir


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×