Bahçeli'nin yeni formülü Kharkiv Metrosu

MHP Lideri MHP genel başkanı Devlet Bahçeli, siyasetteki tablonun Kharkiv Metrosu'na benzediğini, seçmenlerin de buradaki yolcular olduğunu söyledi.

Bahçeli'nin yeni formülü Kharkiv Metrosu
28 Mart 2015 Cumartesi 11:07

MHP Lideri MHP umumi başkanı Devlet Bahçeli, daha öncelikle de lazım köşk formülü, gerekse matematiksel hesaplamalarla tutmayan grafiklerine bir yenisini ekledi.

Bahçeli, kurmaylarıyla yaptığı değerlendirmede, siyasette şekillenen yeni tabloyu, merkez parti tanımını ve MHP’nin bu tablodaki yerini bir metro grafiğiyle açıkladı.

DİĞER PARTİLERDEN MERKEZE GEÇİŞ OLACAK

MHP’nin milli, manevi hassasiyetler taşıyan, ülkenin bölünmesinden endişe duyan, hükümete dönük yolsuzluk görüntüsünden huzursuz olan, ‘vatan’ tanımının yine yapılmasına karşı çıkan seçmen için siyasetteki ‘merkez parti’ pozisyonuna geldiğini vurgulayan Bahçeli, başka partilerden merkeze, MHP’ye geçiş olacağını vurguladı. Bahçeli, merkez parti tanımını Kharkiv Metrosu modeliyle açıkladı.

KHARKIV METROSU'NA BENZETTİ

Habertürk'ten Saliha Çolak'ın haberine kıyasla Bahçeli, Ukrayna’nın Kharkiv kentinin metrosunun grafiğine işaret etti. 3 esas çizgi şeklindeki hattan oluşan metro ağının, hatların merkezdeki çakışma noktaları ile üçgen biçiminde bir merkez bölge oluşturduğunu, çakışma noktalarında hatlardan yolcu aktarımı yapılabildiğini söyleyen Bahçeli, değişik politik partilere oy verici seçmenin merkezdeki buluşma ve geçiş noktasının da MHP olduğunu söyledi.

SEÇMENLER = HAT DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN YOLCULAR

Bahçeli, izlenen politikadan çekinen başka partilerin seçmenlerinin, hat değişim yapmak arzulayan yolcular gibi, merkezde yer piyasa MHP’de buluşabileceğini anlattı. Bahçeli’nin yaptığı ‘merkez’ tanımı, HDP dışında kalan AK Parti, CHP ve MHP’nin ana omurgasını oluşturduğu bir politik model içerisinde MHP’ye her zamankinden aşırı oy aktarımı beklediğini ortaya koydu.

3 ANA HATTI BULUNUYOR

Ukrayna’nın ikinci kocaman kenti bulunan Kharkiv’deki metro 1975’te açıldı. 39.6 kilometre uzunluğundaki metronun 3 ana hattı mevcut ve bu hatlar kesişiyor. Metro günde 633 bin 150 yolcu taşıyor.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×