Zaman Gazetesi'nin iki yazarı tahliye oldu

Zaman Gazetesi'nin iki yazarı Lale Kemal ile Nuriye Akman(Ural) tahliye edildi

Zaman Gazetesi'nin iki yazarı tahliye oldu
12 Ekim 2016 Çarşamba 18:56

Sonhaberler / Haber Merkezi 

‘FETÖ’ soruşturmasında tutuklu bulunan Zaman Gazetesi'nin iki kadın yazarı Nuriye Akman(Ural) ve Lale Kemal bu akşam tahliye edildi. 

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında, FETÖ üyeliğinden tutuklanan kapatılan Zaman gazetesi eski yazarı Nuriye Ural ile Lale Kemal, tutuksuz yargılanmak tahliye edildi.

Yasa gereği 30 günde bir tutukluluk incelemesini yapan nöbetçi 10. Sulh Ceza Hakimliği, gazeteci yazarı Nuriye Ural ile Lale Kemal'in tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar verdi. Her iki gazeteci de Bakırköy Kadın Tutukevi'nden salıverilecek.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fuzuli Aydoğdu tarafından yürütülen soruşturmada kayyum atanmadan önce Zaman Gazetesinde yönetici, yazarlık ve muhabirlik yapan hakkında gözaltı kararı verilen 47 şüpheliden 18'si tutuklanmıştı. 

Tutuklanması istemiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen gazeteci yazar Ali Bulaç, Şahin Alpay, Ahmet Turan Alkan, Mustafa Ünal, Nuriye Ural( Nuriye Akman) ve Lalezar Sarıibrahimoğlu(Lale Kemal), Alaattin Güner, Şeref Yılmaz, Ahmet Metin Sekizkardeş, Faruk Akkan, Mehmet Özdemir, Fevzi Yazıcı, Zafer Özsoy, Cuma Kaya, Hakan Taşdelen FETÖ üyeliğinden, Mümtazer Türköne, Hüseyin Turan ve Murat Avcıoğlu'nu "Silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan tutuklanmıştı

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×